Введите Ваш логин и пароль:
Введите Ваши данные:
CAPTCHA

Пароль должен быть не менее 6 символов длиной.

Отзыв:

Наши эксперты


баннер на акции
За судаком у лютому

За судаком у лютому


При всій своїй індивідуальності судак в лютому часто нагадує звичками або щуку, або ж окуня. Якщо ікластий схильний до полювання, він може навіть щуку витіснити з її угідь, і там сміливо атакувати щучі віброхвости і твістери. Але якщо судак у даний момент інертний, його більше цікавлять слаги, раки та інші імітації безпорадної здобичі, що застосовують спінінгісти найчастіше з прицілом на зимового окуня. Саме тому, навіть цілеспрямовано вирушаючи за судаком, розумно мати на увазі так само щучі і окуневі точки і приманки.
 


Традиційно порадив би орієнтуватися на досить глибокі ділянки з помітною течією. Звичайно тут не завжди виходить комфортно порибалити і деколи доводиться довго підлаштовуватися під нові умови, але якщо це вдається і хижак в даному місці є, часто неприємності забуваються моментально. У разі коли яма чи ще якесь цікаве місце не підлягають повноцінному обловлюванні, можна зосередитися на краях поглиблень або поблизу розташованих територіях. Як і інші хижаки, судак сюди так само регулярно виходить годуватися. Окремим пунктом значаться корчі різного ступеня прохідності. Тут іклатого зустріти і зловити найбільш ймовірно.


Набір дієвих та перевірених по судаку проводок, упевнений, у кожного досвідченого судачатника давно сформований. І це абсолютно нормальна практика. Втім нерідко все те, що легко у нас вдавалося на відкритій місцевості, ніяк реалізувати в корчах. Наведу кілька варіацій своїх судакових проводок.1. «Сходинка»
Навряд чи для когось стане новиною, що звична ступінчаста проводка ефективна і в корчах теж. Однозначно ефективна. Якщо дозволяє щільність корчів, «сходинку» варто застосовувати першою справою. Технічно все виглядає просто: чергування пауз і подмоток котушкою або ж підкидання приманки вудлищем. Так вдається швидше за все виявити активного судака і взагалі зрозуміти сьогоднішній настрій хижака. У вигляді високої ймовірності на черговому підкидання намертво загнати гачок в корч, варто утриматися від різких ривків і будь-яких агресивних дій. Краще бути готовим до того, що розглянутий стиль анімації, можливо, для судака тут і зараз не буде оптимальним рішенням, проте в більшості своїй риба не залишиться байдужою, якщо хоч трохи схильна до прийому їжі. Для сходинки характерне використання, перш за все, активних типів приманок, які привернуть хижака з відстані. До таких моделей відношу Bait Breath T.T. Shad, Intech Slim Shad, Long Heel.
2. Перевалювання
Зовні вельми специфічно, але дуже ефективно на практиці виглядає проводка, коли ми свідомо перетягуємо приманку через перешкоди. Інколи іншого виходу нема – зачепи настільки близько і часто розташовані по акваторії, що не тільки «чисті коридори» відсутні, але навіть десятка квадратних метрів без корчів не знайти. Природно, знадобиться монтаж-«незачіпляйка», інакше перше ж перевалювання може стати останнім. Власне, перетягувати приманку через корчі краще після того, як інші більш безпечні методики випробувані. Традиційно зачеп і спроба звільнити приманку неминуче призведуть до того, що риба насторожиться і не скоро порадує клюванням Найбільш відповідальний і хвилюючий момент – падіння приманки на дно після того, як вона «перескочила» перешкоду. Тут варто постаратися забезпечити вертикальне занурення, але точно не за рахунок відкривання скоби на котушці (контроль нині понад усе). Перевалювати через гілки особливо ефективно ті моделі, які не мають яскраво вираженої гри, а то і зовсім відносяться до «пасивки». Той же Intech Turborib, хоч і має активний хвостовий елемент, а все ж дуже неквапливий і млявий при своєму русі.
3. Волочіння
Здобич, що постійно контактує з ґрунтом, нерідко викликає у хижака особливий захват та збудження. Найбільш доречно такий стиль проводки, як на мене, називати «волочінням». З одного боку, це створює чималі обурення під водою (звуки від ударів об перешкоди, піднята каламуть), а з іншого – забезпечує повну ілюзію того, що жертва безпомічна і нікуди не подінеться. Це нерідко відіграє ключову роль. Особливо зазначений тип проводки виправданий, коли дно вкрите черепашкою, а корчі відносно прохідні і не являють собою частокіл з колод та гілок. Щоб ефективно, з точки зору лову судака, волочити приманку по ґрунту, доводиться використовувати більш масивні вантажки, ніж зазвичай, а це неминуче збільшує шанси зачепитися. Волочити краще максимально повільно, щоб джига не підстрибувала і не злітала високо над дном. Тут ні в якому разі не можна втрачати контроль і пильність. Воно і в інших випадках при лові в корчах важлива концентрація уваги, при волочінні ж – особливо. Найбільш вдалі при даній ловлі – імітації черв'яків, раків і слаги. Впевнено відзначу Bait Breath Rush Craw, Virtual Craw, Fish Tail Shad.
4. Стрибок
Ще один тип анімації, вельми шанований судаком, являє собою чергування підкидань приманки і пауз. Практично кожен судачатник у своїй практиці стикався з тим, що хижак просто притискав приманку до дна, не бажаючи навіть пащу відкривати. З таким розкладом реалізація клювань, безумовно, далеко не найкраща. І як раз стрибкоподібна проводка допомагає в цьому випадку досягти певного успіху. Звичайно, виконувати підкидання слід обережно, щоб ненароком не загнати гачок у корчі. В даному випадку особливо важлива чутливість снасті, оскільки в ряді випадків вдається «вгадати» розташування зачепу по тертю нитки об перешкоду. Якщо це сталося (приманка зіткнулася з корчем), акуратно перевалюємо монтаж через гілку і продовжуємо проводку. Найбільш стабільний результат при стрибкоподібній проводці забезпечують моделі, які мають рухому хвостову частину і масивне тіло, при цьому приманка відмінно працює на ривках, вільному падінні і навіть в перші секунди після опускання на дно.
5. «Гойдалка»
Якщо корчі складаються з перешкод, котрі помітно піднімаються над дном, деколи вдається один фокус. Довівши приманку до перешкоди і зрозумівши, що нитка вже на гілці, не обов'язково відразу ж намагатися звільнити монтаж. Просте посмикування вершинкою спінінга вгору-вниз змусить приманку вертикально піднятися і спуститися, немов відро води у колодязі чи гойдалка на дитячому майданчику. Деколи для судака це стає одкровенням, і той атакує. Власне, використання проводки «гойдалки» досить вдало поєднується з іншими типами анімацій. Скажімо, підняли й опустили кілька разів приманку, а далі перевалюємо через корч і ведемо так, як вважаємо за потрібне. Спеціальних силіконок, які призначені для у судака і «гойдалок», я не знаю, тому зазвичай використовую моделі, які особливо «сильні» на вертикальній складовій проводки.Поради з практики
Безсумнівно, кожна рибалка і кожен конкретний коряжник потребують особливого до себе підходу. Так буває не тільки взимку, але і в іншу пору теж. Наведу деякі узагальнення.


1. Вирушаючи за судаком в корчі, важливо чітко усвідомлювати, що хижака потрібно не тільки просікти «офсетником», але і не дати йому зайти в корчі. Навіть якщо в улові передбачаються ікласті до кілограма, вудлище, нитка і котушка повинні дозволити форсовано виважувати таку здобич.
2. У когось запас приманок практично невичерпний і втрата, сажімо, трьох десятків монтажів – дрібниця. З точки зору фінансів, це можливо й так, проте втрата часу і те, що судак буде спостерігати у своєму лігві справжню гірлянду з силікону і свинцю, безсумнівно, вкрай негативно позначиться на результаті. Пам’ятаймо це!


3. Коли відомі рибалці вільні від корчів коридори або навіть просто ділянки без зачепів, їх спершу і перевіряють. Не зайве й кілька разів протягом дня це зробити. Сюди судак навідується регулярно, проте лише в певні моменти, які знаскоку навряд чи застанеш.
4. У разі застосування монтажів з закритим гачком, неминуче помітна частина клювань виявиться холостою. В корчах шанс на повторну атаку судака дуже високий. В це треба вірити і після невдачі однозначно варто спробувати рибу доловити. Насамперед я змінюю забарвлення приманки, а потім і її тип. Якщо повторно не клюнуло, пробую через деякий час. Судак напевно нікуди не подівся, просто став більш підозрілим до всього.
5. Якщо навіть гачок надійно схований у тілі приманки, то за корч може зачепитися застібка чи інший елемент оснащення. У зв'язку з цим краще взагалі відмовитися від будь-яких сполучних елементів. Особливо, якщо корчі густі, «життя» приманки не виявиться довгим, так що проблем з частою зміною, швидше за все, не виникне.
6. Контактів приманки (джиги) з чим-небудь при лові в корчах буде маса, але левова частка з них припаде на гілки. Якщо кожен раз підсікати, проводок без зачепів можна буде перерахувати буквально на пальцях однієї руки. Тут вкрай важливо «слухати» і «розуміти», що саме є причиною контакту. Якщо судак – впевнено підсікаємо, якщо корч – плавно перетягуємо.
7. Приманка застрягла в корчі? Безумовно, варто спробувати її врятувати. Але якщо місце особливо перспективне і тим більше, коли тут судак вже себе проявив, тривалі смикання нитки біля риби категорично протипоказані. Краще обірвати і намагатися ловити далі.


Хай щастить, друзі. Яскравих усім клювань, чемних корчів та здоровенних судаків!

Рубрика:  Справочник спиннингиста

Рубрики


баннер на каталог

Узнайте первыми о публикации новых отчётов

Календарь

Облако тегов

;жерех All-range PE X4 Amigo Amigo 110SP antem Assassin 80F Bait Breath Bait Breath bugsy Bait Breath Curly Grub Balance 72SP Battle Whip Battle Whip BW-TR77M BeTanCo Bitstream Booby Booby 50F Buffet FF50 Bugsy Bugsy 3" Bys Craw Curly Grub Curly Tail Dandy 70SP Dandy 90SP E.T. Shad Egi-Metal Fatty Minnow Fatty Minnow 70 SP Fish Curly Fish Tail Fish Tail Ringer Fish Tail Shad FishingStock FishingStock Team FishingStock Барабой соревнование Furious Intech G-Soul X4 Upgrade Hydro Jack 50F Intech Intech All-range Intech Exseed PE X-8 Intech Furios Intech Furious Intech Shock Leader Intech Turborib Invision Invision Ice Line LB Minnow LB Minnow 80SP Long Heel Mebius Megabite Megabite Balance 72SP Megabite Booby50F Megabite Fatty Minnow Megabite hydro Jack 50F Megabite Mystic Mosya Needle Ninja Noike Noike Ninja Noike Ninja 2" OneUp Shad Rush Craw Samba Samba 100SP Samba 400SP Sawamura Sawamura OneUp Shad Seaguar Shad Tail Shad Tail Slim Sizon Sl-Remix Sl-Remix 4" Slim Curly Slim Shad T.T. Shad T.T. Shad 2.8" Tackle House Bitstream SMD 95S Tackle House Bufet trout Trout Cup Troutmania 2017 TT Shad Turborib UFL UFL 2017 UFL 2018 Vahfook Vanfook various reborn Virtual Craw Yamaga Blanks Yamaga Blanks 65Ti Yamaga Blanks 83TZ Yamaga Blanks BLC76TZ Yamaga Blanks BLC83Tz YGK Cherum Ambercord SG YGK G-Soul X4 Upgrade yGK Upgrade активна щука апрельский спиннинг ареа-ловля Артемовка балансиры Белые камни береговая рыбалка береговий спінінг бесклевье блесна блиц-рыбалка бой жереха большая вода бровка быстрины бычки в коряжнике на силикон и воблеры варианты весенний спиннинг весенняя рібалка весна виброхвост виброхвосты виды воблером воблер воблер-дайвер Воблери міноу воблеры воблеры Megabite воблеры минноу воблеры-поверхностники Вовкове Вовковое озеро водохранилище возобновить клев волеры волочение впечатления все для рыбалки выбор выбор катушки Выбор снасти выбор спиннинга Выставка FishingStock глиссеры глкбоководные крэнки глубина глубоководные крэнки глухозимье голавль голавль на спиннинг горбатовка горбачи Грунь-Ташань дальняя дистанция дамба декабрь джиг джиг-ловля джиг-спиннинг для начинающих для новичка Днепр Днепродзержинское дождь Донец жара жерех жерех и окунь в мае жерлицы За окунем восени за судаком в августе за судаком восени за щукой за щукой с лодки за щукоц за щукою восени заливы замечания замечания и выводы запрессингованные места зима зимний джиг зимний омут зимний спиннинг зимний твичинг зимняя рыбалка зимняя рыбалка жерлицы зимова риболовля Зимовий джиг зимовий спінінг зимой со льда змагання золото инертная щука Кайфовое местечко как поймать как поймать пассивного хищника как поймать плотву Каменское Камплица карподром жуки катушки для джига катушкиб шнуры класификация коли щука не клює команда короткая рыбалка коряги коряжник котел край русла краснопавловка Кременчугское Кременчугское вдхр. Кременчугское водохранилище кренки крєнки крупная щука крупные экземпляры крупный окунь крэнк крэнки Кубок кубок содружества кубок Украины Кубок Украины 2016 кубок Харькова кубок чемпионат лайт легкие приманки лед ледостав леска Intech леска YGK Cherum Ambercord SG летние минноу летний спиннинг летний судак летняя жара летняя рыбалка лето лето 2016 лето-осень Лисица Алексей літня риболовля лов воблерами лов окуня лов хижака лов щуки ловля в заливах ловля в коряжнике ловля в мае на воблеры ловля в тени ловля в тенистых местах ловля весной судака на сапиннинг ловля воблерами ловля возле водорослей ловля возле ямы ловля голавля ловля голавля в мае ловля голавля летом ловля горбача в толще ловля джигом весной ловля жереха ловля карпа со льда ловля крупой щуки ловля леща ловля на балансиры ловля на балансиры щуку ловля на воблери ловля на микроджиг ловля на мормышку леща ловля на мормышкуб подледная рыбалка ловля на рака ловля окуня ловля окуня в октябре ловля окуня в сентябре ловля окуня в толще ловля окуня и судака ловля окуня и щуки ловля окуня летом ловля окуня осенью ловля осенней щуки ловля плотвы ловля плотвы со льда ловля с берега ловля с дамбы ловля с лодки ловля со льда ловля спиннингом ловля спиннингом в предзимье ловля спиннингом летом ловля спиннингом на раков ловля спиннингом на реке Псел ловля спиннингом щуки ловля судак и щуки осенью ловля судака ловля судака в июле ловля судака в корягах ловля судака в марте ловля судака весной ловля судака и жереха ловля судака и щуки Ловля судака і окуня восени ловля судака на большой воде ловля судака на пруду ловля судака осенью ловля у берега ловля форели ловля хищника в июне ловля хищника в марте ловля хищника в тени Ловля хищника зимой ловля хщника ловля щуи ловля щуки ловля щуки в июле ловля щуки в корчах ловля щуки в корягах ловля щуки в коряжнике ловля щуки в мае ловля щуки в ноябре ловля щуки в оттепель ловля щуки в сентябре ловля щуки в траве ловля щуки в холода ловля щуки весной ловля щуки и голавля ловля щуки и окуня ловля щуки и судака ловля щуки і судака ловля щуки летом ловля щуки на комерчесском водоеме ловля щуки на мелководье ловля щуки на реке ловля щуки на Северском Донце ловля щуки на спиннинг ловля щуки осенью Ловля щуки осенью с лодки ловля щуки ранней весной ловля щуки с лодки Ловля щуки спінінгом ловля язя на спиннинг лодка лодочная рыбалка лодочный турнир лучшие приманки лучший виброхвост лучший крэнк лягушки май майский джиг малая глубина малознакомая местность март мелкие приманки мелкий виброхвост мертвый твичинг места места ловли микроджиг микроколебалки минноу мироджиг міноу мнение мои рыболовные ошибки мои шнуры мормышка мормышка Intech мутная вода На Десне на зимних точках на малознакомой местности на мелководье на Псле наблюдения наблюдения автра наблюдения и опыт новинака новинка Новинка от Bait Breath новичку на заметку новый водоем новый шнур ноябрь о снастях обзор обзор крэнков обзор топ-крэнков озера. переде ледоставом. твичинг озеро окуневый котел Окунь Окунь біля дна окунь в марте окунь в ноябре окунь в сентябре окунь взимку окунь и судак в июне окунь на мормышку окунь на спінінг окунь с поверхности окунь у поверхности окунь-горбач окуня опыт опыт и мысли автора опыт и наблюдения опыт и практика осеннее похолодание осенние озера Осенние Печенеги 2016 осенние приманки осенний окунь осенний спиннинг осенний судак осення пора осенняя ловля щуки осенняя река осенняя рыбалка осенняя щука осень Осінній спінінг осінній спінінгб зимовий спінінг осінній твічинг осіння щука осінь Оскол-2017 Оскольский окунь 2017 особенности ловли особенности ловли окуня особенности рыбалки особенности спиннинга от автора отзыв отзывы открытый и закрытый монтажи отличная рыбалка отличный улов оттепель отчет отчет с рыбалки охота за жерехом охота за клыкастым в сентябре охота за судаком охота за трофеем очень уловистая приманка пасивна щука пассивная щука перемены Печенеги Печенежский окунь плавная подача платник платники плотва плотва на мормышку победа победы поверхностная ловля поганий кльов подбор подбор массы огрузки подготовка к рыбалке подледная рыбалка подтянуть стаю поздняя зима поздняя осень поимка щуки и жереха поиск поиск судака попперы посленерестовый клев ппредзимняя пора правильная снасть практика предзимняя пора предзимье преимущества приманка-новинкаб съедобная резина приманки приманки Intech приманки для судака проводки проводки в зимнем спиннинге прочные снасти пруд пруд Fish Curly пруд-охладитель прудовая щука прудовой судак Псел пьедестал. Спиннинг 2019 равномерная проводка рак раки ранневесенний спиннг ранневесенняя оттепель Ранняя весна расцветка воблеров река рекомендации рекомендации для новичка рекорд речной лайт речной омут речной сплав речной троллинг риболовля риболовля в холодну пору ріка ріка Псел річкова щука ровное дно руслова брівка русловая щука рыбалка рыбалка в мороз рыбалка в январе рыбалка для души рыбалка на водохранилище рыбалка на реке рыбалка на реке Псел рыбалка с лодки рыбалка со льда рыбалка со спиннингом рыболовные ситуации рыболовный спорт свинец или вольфрамб достоинста Северский Донец секреты семейный отдых сентябрь серебро Сизон Олег силикон Силиконовые бычки силікон ситуации на рыбалке слаг слаги слаго-виброхвост снасти снасти для микроджига Снасть на окуня снасть на щуку снвсти со спиннингом за щукой советы советы и практика советы и рекомендации советы из практики советы начинающим советы по выбору советы. рекомендации соревнование соревнованиеб Горбатовка соревнования соревнования по форели Софіївка спиннинг спиннинг в августе спиннинг в апреле спиннинг в конце осени спиннинг в мае спиннинг в марте спиннинг весной спиннинг весной и летом спиннинг для джига спиннинг для микроджига спиннинг летом спиннинг на реке спиннинг осенью спиннинг с лодки спиннинговая ловля спиннинговая рыбалка спиннинговые удилища спиннингс лодки спіймати окуня Спінінг з човна спінніг влітку сплав сплав по річці спогади спортивный спиннинг сто щук ступенька судак судак в августе судак в корягах судак в мае судак в ноябре судак весна спиннинг места ловли судак весной судак возле русла судак и окунь в декабре судак на спиннинг судак осенью судак спиннинг приманки проводки судак та щука взимку судака судаковая рыбалка судаковая снасть супер виброхвост супер-приманка схемы ловли схемы ловли спиннингом съедобка съедобные черви съедобный рак тактика поиск твистер твистеры твичинг Твічинг восени тень Терновая тест тест новинок тест нового шнура тест приманок тестирование тестирование приманок топ-приманка топ-проводки в микроджиге топ-пятерка крэнков точка для прицеливания травянистое мелководье травянистые мелководья три пути по бесклевью троллинг турнир турнир L. Baits уловистые места универсальная снасть универсальные приманки фаворит летнего сезона фестиваль фидер финал флюорокарбон флюорокарбоновый поводок форелевый турнир форель хищник Bait Breath холодная вода хороший клев чемпионат Чемпионат Украины чемпионат Харькова чемпионство черви чистая вода шнур шнур 2016 шнуры щука щука в декабре щука в кувшинке щука в октябре щука в траве щука взимку щука возле ямы щука и окунь в августе щука микроджиг Bait Breath Fish Tail Furious Intech Yamaga Blanks 83Tz щука на ледяном мелководье щука на малой глубине щука на платнике щука на спиннинг щука на течении щука над травой щука пассивна щука перед нерестом щукарь щуку в кряжнике щучий коряжник щучий платник щучий сезон щучий сплав щучьи коряжники як зловити окуня як зловити судака як зловити щуку Як спіймати окуня як спіймати окуня взимку як спіймати осіннюю щуку як спіймати судака Як спіймати судака та щуку як спіймати хижака як спіймати щуку «FishingStock Team»