Введите Ваш логин и пароль:
Введите Ваши данные:
CAPTCHA

Пароль должен быть не менее 6 символов длиной.

Отзыв:

Наши эксперты


баннер на акции
За щукою на початку весни. Ч2

За щукою на початку весни. Ч2


Закінчення…


… Особливість джиг-лову на руслі і біля його країв, як на мене, полягає в тому, що нам доведеться використовувати невеликі приманки на легких вантажках. При цьому важливо домогтися того, щоб монтаж перебував увесь час у придонному горизонті. Якщо течія не надто стрімка, то з джигами 8-12 г і силіконками близько трьох дюймів цілком можна забезпечити правильну подачу. У моєму розумінні, це все та ж ступінчата проводка, але з максимально довгим зависанням монтажу над дном (3-4 секунди). Якщо не виходить легкими джигами «пробити» течію, я використовую тонший шнур #0,6 або #0,8, а ще роблю проводки за течією або під деяким кутом до нього. Іноді така проста техніка питання вирішує.
Що при ловлі в затоках та інших неглибоких ділянках, що при облові прируслових акваторій і самого русла, розглядаю головним чином три типи силікону: віброхвости, твістери і слаги. В них я беззастережно повірив і вважаю цю трійку найбільш щучою серед існуючих.


Віброхвости особливо хороші при лові на бровках і тих місцях, де необхідно зібрати рибу з великої території або ж спокусити на клювання тих небагатьох екземплрів, які зараз полюють. Самий затребуваний, як по мені, розмір: 2,5-3,5 дюйми. Особисто моїми фаворитами по ранньовесняній щуці є Intech Slim Shad, Long Heel, Noike Ninja, Sawamura One Up Shad, Bait Breath T. T. Shad, Betanco Shad Tail.
Твістери, в цілому, мало чим поступаються віброхвостам ранньою весною, але в силу своєї більш розміреної і менш агресивної гри, твістери я частіше застосовую, рибалячи на затоках та інших неглибоких ділянках без течії. Втім, якщо важлива дальність закидання, твістери поза конкуренцією незалежно від ділянки лову. Мої улюбленці: Bait Breath Curly Grub, Fish Curly, Noike Ring Curly, Intech Turborib.


Слаги сповна розкривають себе саме у разі лову інертною щуки, яка з тих чи інших причин рухається мало і в загальному-то апетит має вкрай слабкий. Слагами ефективно обловлювати яскраво виражені точки, де напевно вартує щука. Бездоганні слаги і у разі перевірки прибережних ділянок. В цьому випадку я роблю особливо довгі паузи. І хоч щука слабо цікавиться лежачими на дні приманками, іноді корисно затримати слаг на дні 2-3 секунди і лише потім починати проводку. У моєму арсеналі асортимент слагів скромний, зате всі моделі перевірені. Fish Tail Shad, Fish Tail, Ringer – перші в цьому списку.ТвічингВ останні роки вже нікого не здивуєш, якщо зимовим днем станеш твічити. І вже зовсім не в дивину використовувати воблери-міноу навесні, нехай навіть і ранньою. На затоках, біля берега та інших неглибоких місцях з залишками старих водоростей біля дна або там, де рослинність почала з'являтися, я нерідко використовую як раз твічинг. У чому його суть ранньою весною? Перш за все, в повільності рухів приманки, довгих паузах, коротких ривках, застосуванні невеликих воблерів в натуральних кольорах. Зрозуміло, що винятків предостатньо, але в цілому схема працює.


На початку весни (і пізніше також) іноді затяжні паузи (2-4 с) я доповнюю цілком розмашистими і різкими ривками. Подібні речі, з одного боку, добре помітні здалеку, з іншого – здатні пробудити інтерес навіть тих риб, які до прийому їжі зовсім не готові. А ще для ряду моделей якраз різкі ривки є кращою анімацією.
Як правило, віддаю перевагу міноу розміром до 100 мм. Просто в затоках і хижак не особливо великий, і здобич він чекає невелику, а ще берегова рибалка зазвичай передбачає снасті легкого класу. Віддаю перевагу міноу-суспендерам із заглибленням метр-півтора. Вважаю натуральні окраси найнадійнішими, навіть коли ловля ведеться в каламутній воді, і здається, що без «кислотників» не обійтися. І ще: оскільки рання весна – точно не кращий час для прийому водних процедур при зачепах приманки, дорогі моделі в воду не закидаю. Благо є бюджетні, але дуже добротні і уловисті «міношки». У моєму арсеналі це Megabite Balance 72SP, Dandy 70SP, Fatty Minnow 90SP.


Коли приходить чітке розуміння, що щука сконцентрувалася в прибережній смузі, розмір міноу розумніше зменшити – до 60-70 мм. В даному випадку закидання вздовж берега і проведення повз потенційних місць засідки зубастої – саме те. Намагаюся робити ривки приманки не надто різкими, а потяжки – не довгими. Цілком може спрацювати так званий «вмираючий твічинг» коли воблер-суспендер довше звичайного затримують на місці і лише злегка ворушать за рахунок вершинки спінінгу. З зазначеними завданнями у мене прекрасно справляються Megabite Stream 70SP, LB Minnow 60SP.З практикиКрім вищевикладених міркувань, хочу поділитися ще й деякими практичними спостереженнями, які мене неодноразово виручали. Сподіваюся, комуcь вони також знадобляться.


1. У малознайомому місці, коли ще не підібрана уловиста техніка, найнадійніше використовувати свої найбільш перевірені проводки і моделі. В даному випадку я керуюся простими міркуваннями: приманки менші, а проводки повільніші.
2. На початку весни на дні ще немає водоростей, але там, де вони починають з'являтися і виходить комфортно провести приманку, однозначно варто половити – шанси на щуче клювання дуже високі.
3. Якщо в місці лову розташований корч або інше «міцне» місце, не варто відразу ж закидати прямо туди. У випадку зачепа дуже легко вже з першого закидання зіпсувати місце, настороживши усю рибу довкола.


4. При облові заток або інших ділянок без яскраво виражених точок не обов'язково відразу ж відправляти приманку за горизонт. Ефективніше перевірити спочатку прибережні ділянки, а потім решту.
5. У березні часто щука розташовується біля самого берега. Якщо шуміти і впритул підходити до краю води, можна позбутися левової частки клювань. Кілька контрольних закидань під берег, не доходячи до нього метрів п'ять, не займуть багато часу, зате цілком здатні подарувати одну або кілька щук.


6. Багато рибалок стверджують, що ранньою весною хижак починає проявляти активність набагато пізніше, ніж світає. В цілому, досить сумнівне твердження, і сам я, якщо є можливість, риболовлю починаю рано вранці. Іноді результати перевищують всі очікування.
7. Коли візуально трапляється запримітити під водою одинокий кущ водоростей або очерет, зовсім не позбавлено сенсу провести приманку прямо через перешкоду. Іноді це змушує до атаки навіть тих хижаків, які спочатку зовсім не планували клювати.
8. На відміну від літньої пори, коли щука чатує свою здобич у різних горизонтах, ранньою весною найбільш імовірне (а то і єдино можливе) місце клювання – придонний шар.
9. Прибережні зарості очерету в будь-яку пору приваблюють щуку, однак ранньою весною така прихильність проявляється особливо яскраво. Якщо є на маршруті смуга очерету, знайдіть можливість зробити пару-трійку закидів уздовж очерету.
10. Перш ніж витягувати приманку для наступного закидання, зупиніть її на кілька секунд і потримайте біля самих ніг. Така проста дія може не тільки посприяти клюванню, але і виявити риб, які приманкою цікавляться, але чомусь не атакують. Це чіткий сигнал що-небудь змінити в діях або принадах.


Відмінного всім весняного настрою і хорошої риболовлі!

Рубрика:  Советы экспретов

Рубрики


баннер на каталог

Узнайте первыми о публикации новых отчётов

Календарь

Облако тегов

;жерех All-range PE X4 Amigo Amigo 110SP antem Assassin 80F Bait Breath Bait Breath bugsy Bait Breath Curly Grub Balance 72SP Battle Whip Battle Whip BW-TR77M BeTanCo Bitstream Booby Booby 50F Buffet FF50 Bugsy Bugsy 3" Bys Craw Curly Grub Curly Tail Dandy 70SP Dandy 90SP E.T. Shad Egi-Metal Fatty Minnow Fatty Minnow 70 SP Fish Curly Fish Tail Fish Tail Ringer Fish Tail Shad FishingStock FishingStock Team FishingStock Барабой соревнование Furious Intech G-Soul X4 Upgrade Hydro Jack 50F Intech Intech All-range Intech Exseed PE X-8 Intech Furios Intech Furious Intech Shock Leader Intech Turborib Invision Invision Ice Line LB Minnow LB Minnow 80SP Long Heel Mebius Megabite Megabite Balance 72SP Megabite Booby50F Megabite Fatty Minnow Megabite hydro Jack 50F Megabite Mystic Mosya Needle Ninja Noike Noike Ninja Noike Ninja 2" OneUp Shad Rush Craw Samba Samba 100SP Samba 400SP Sawamura Sawamura OneUp Shad Seaguar Shad Tail Shad Tail Slim Sizon Sl-Remix Sl-Remix 4" Slim Curly Slim Shad T.T. Shad T.T. Shad 2.8" Tackle House Bitstream SMD 95S Tackle House Bufet trout Trout Cup Troutmania 2017 TT Shad Turborib UFL UFL 2017 UFL 2018 Vahfook Vanfook various reborn Virtual Craw Yamaga Blanks Yamaga Blanks 65Ti Yamaga Blanks 83TZ Yamaga Blanks BLC76TZ Yamaga Blanks BLC83Tz YGK Cherum Ambercord SG YGK G-Soul X4 Upgrade yGK Upgrade активна щука апрельский спиннинг ареа-ловля Артемовка балансиры Белые камни береговая рыбалка береговий спінінг бесклевье блесна блиц-рыбалка бой жереха большая вода бровка быстрины бычки в коряжнике на силикон и воблеры варианты весенний спиннинг весенняя рібалка весна весною за судаком весняний спінінг весняний судак виброхвост виброхвосты виды воблером воблер воблер-дайвер Воблери міноу воблеры воблеры Megabite воблеры минноу воблеры-поверхностники Вовкове Вовковое озеро водохранилище возобновить клев волеры волочение впечатления все для рыбалки выбор выбор катушки Выбор снасти выбор спиннинга Выставка FishingStock глиссеры глкбоководные крэнки глубина глубоководные крэнки глухозимье голавль голавль на спиннинг горбатовка горбачи Грунь-Ташань дальняя дистанция дамба декабрь джиг джиг-ловля джиг-спиннинг для начинающих для новичка Днепр Днепродзержинское дождь Донец жара жерех жерех и окунь в мае жерлицы За весняним окунем За окунем восени за судаком в августе за судаком восени за щукой за щукой с лодки за щукоц за щукою восени заливы замечания замечания и выводы запрессингованные места зима зимний джиг зимний омут зимний спиннинг зимний твичинг зимняя рыбалка зимняя рыбалка жерлицы зимова риболовля Зимовий джиг зимовий спінінг зимой со льда змагання золото инертная щука Кайфовое местечко как поймать как поймать пассивного хищника как поймать плотву как поймать речную щуку как поймать судака на рака Как поймать щуку ранней весной Каменское Камплица карподром жуки катушки для джига катушкиб шнуры класификация коли щука не клює команда короткая рыбалка коряги коряжник котел край русла краснопавловка Кременчугское Кременчугское вдхр. Кременчугское водохранилище кренки крєнки крупная щука крупные экземпляры крупный окунь крэнк крэнки Кубок кубок содружества кубок Украины Кубок Украины 2016 кубок Харькова кубок чемпионат лайт легкие приманки лед ледостав леска Intech леска YGK Cherum Ambercord SG летние минноу летний спиннинг летний судак летняя жара летняя рыбалка лето лето 2016 лето-осень Лисица Алексей літня риболовля Лов весняної щуки лов воблерами лов окуня лов хижака лов щуки ловля в заливах ловля в коряжнике ловля в мае на воблеры ловля в тени ловля в тенистых местах ловля весной судака на сапиннинг ловля воблерами ловля возле водорослей ловля возле ямы ловля голавля ловля голавля в мае ловля голавля летом ловля горбача в толще ловля джигом весной ловля жереха ловля карпа со льда ловля крупой щуки ловля леща ловля на балансиры ловля на балансиры щуку ловля на воблери ловля на микроджиг ловля на мормышку леща ловля на мормышкуб подледная рыбалка ловля на рака ловля окуня ловля окуня в октябре ловля окуня в сентябре ловля окуня в толще ловля окуня и судака ловля окуня и щуки ловля окуня летом ловля окуня осенью ловля осенней щуки ловля плотвы ловля плотвы со льда ловля с берега ловля с дамбы ловля с лодки ловля со льда ловля спиннингом ловля спиннингом в предзимье ловля спиннингом летом ловля спиннингом на раков ловля спиннингом на реке Псел ловля спиннингом щуки ловля судак и щуки осенью ловля судака ловля судака в июле ловля судака в корягах ловля судака в марте ловля судака весной ловля судака и жереха ловля судака и щуки Ловля судака і окуня восени ловля судака на большой воде ловля судака на пруду ловля судака осенью ловля у берега ловля форели ловля хищника в июне ловля хищника в марте ловля хищника в тени Ловля хищника зимой ловля хщника ловля щуи ловля щуки ловля щуки в июле ловля щуки в корчах ловля щуки в корягах ловля щуки в коряжнике ловля щуки в мае ловля щуки в ноябре ловля щуки в оттепель ловля щуки в сентябре ловля щуки в траве ловля щуки в холода ловля щуки весной ловля щуки и голавля ловля щуки и окуня ловля щуки и судака ловля щуки і судака ловля щуки летом ловля щуки на комерчесском водоеме ловля щуки на мелководье ловля щуки на реке ловля щуки на Северском Донце ловля щуки на спиннинг ловля щуки осенью Ловля щуки осенью с лодки ловля щуки ранней весной ловля щуки с лодки Ловля щуки спінінгом ловля язя на спиннинг лодка лодочная рыбалка лодочный турнир лучшие приманки лучший виброхвост лучший крэнк лягушки май майский джиг малая глубина малознакомая местность март мелкие приманки мелкий виброхвост мертвый твичинг места места ловли микроджиг микроколебалки минноу мироджиг міноу мнение мои рыболовные ошибки мои шнуры мормышка мормышка Intech мутная вода На Десне на зимних точках на малознакомой местности на мелководье на Псле наблюдения наблюдения автра наблюдения и опыт новинака новинка Новинка от Bait Breath новичку на заметку новый водоем новый шнур ноябрь о снастях обзор обзор крэнков обзор топ-крэнков озера. переде ледоставом. твичинг озеро окуневый котел Окунь Окунь біля дна окунь в марте окунь в ноябре окунь в сентябре окунь взимку окунь и судак в июне окунь на мормышку окунь на спінінг окунь с поверхности окунь у березні окунь у поверхности окунь-горбач окуня опыт опыт и мысли автора опыт и наблюдения опыт и практика осеннее похолодание осенние озера Осенние Печенеги 2016 осенние приманки осенний окунь осенний спиннинг осенний судак осення пора осенняя ловля щуки осенняя река осенняя рыбалка осенняя щука осень Осінній спінінг осінній спінінгб зимовий спінінг осінній твічинг осіння щука осінь Оскол-2017 Оскольский окунь 2017 особенности ловли особенности ловли окуня особенности рыбалки особенности спиннинга от автора отзыв отзывы открытый и закрытый монтажи отличная рыбалка отличный улов оттепель отчет отчет с рыбалки охота за жерехом охота за клыкастым в сентябре охота за судаком охота за трофеем очень уловистая приманка пасивна щука пассивная щука перемены Печенеги Печенежский окунь плавная подача платник платники плотва плотва на мормышку победа победы поверхностная ловля поганий кльов подбор подбор массы огрузки подготовка к рыбалке подледная рыбалка подтянуть стаю поздняя зима поздняя осень поимка щуки и жереха поиск поиск судака попперы посленерестовый клев ппредзимняя пора правильная снасть практика предзимняя пора предзимье преимущества приманка-новинкаб съедобная резина приманки приманки Intech приманки для судака проводки проводки в зимнем спиннинге проводки раков прочные снасти пруд пруд Fish Curly пруд-охладитель прудовая щука прудовой судак Псел пьедестал. Спиннинг 2019 равномерная проводка рак раки ранневесенний спиннг ранневесенняя оттепель ранневесенняя щука Ранняя весна расцветка воблеров река рекомендации рекомендации для новичка рекорд речной лайт речной омут речной сплав речной троллинг риболовля риболовля в холодну пору ріка ріка Псел річкова щука ровное дно руслова брівка русловая щука рыбалка рыбалка в мороз рыбалка в январе рыбалка для души рыбалка на водохранилище рыбалка на реке рыбалка на реке Псел рыбалка с лодки рыбалка со льда рыбалка со спиннингом рыболовные ситуации рыболовный спорт свинец или вольфрамб достоинста Северский Донец секреты семейный отдых сентябрь серебро Сизон Олег силикон Силиконовые бычки Силиконовые раки силікон ситуации на рыбалке слаг слаги слаго-виброхвост снасти снасти для микроджига Снасть на окуня снасть на щуку снвсти со спиннингом за щукой советы советы и практика советы и рекомендации советы из практики советы начинающим советы по выбору советы. рекомендации соревнование соревнованиеб Горбатовка соревнования соревнования по форели Софіївка спиннинг спиннинг в августе спиннинг в апреле спиннинг в конце осени спиннинг в мае спиннинг в марте спиннинг весной спиннинг весной и летом спиннинг для джига спиннинг для микроджига спиннинг летом спиннинг на реке спиннинг осенью спиннинг с лодки спиннинговая ловля спиннинговая рыбалка спиннинговые удилища спиннингс лодки спіймати окуня Спінінг з човна спінніг влітку сплав сплав по річці спогади спортивный спиннинг сто щук ступенька судак судак в августе судак в корягах судак в мае судак в ноябре судак весна спиннинг места ловли судак весной судак возле русла судак и окунь в декабре судак на спиннинг судак осенью судак спиннинг приманки проводки судак та щука взимку судака судаковая рыбалка судаковая снасть супер виброхвост супер-приманка схемы ловли схемы ловли спиннингом съедобка съедобные черви съедобный рак тактика поиск твистер твистеры твичинг Твічинг восени тень Терновая тест тест новинок тест нового шнура тест приманок тестирование тестирование приманок топ-приманка топ-проводки в микроджиге топ-пятерка крэнков точка для прицеливания травянистое мелководье травянистые мелководья три пути по бесклевью троллинг турнир турнир L. Baits уловистые места универсальная снасть универсальные приманки фаворит летнего сезона фестиваль фидер финал флюорокарбон флюорокарбоновый поводок форелевый турнир форель хищник Bait Breath холодная вода хороший клев чемпионат Чемпионат Украины чемпионат Харькова чемпионство черви чистая вода шнур шнур 2016 шнуры щука щука в декабре щука в кувшинке щука в октябре щука в траве щука взимку щука возле ямы щука и окунь в августе щука микроджиг Bait Breath Fish Tail Furious Intech Yamaga Blanks 83Tz щука на ледяном мелководье щука на малой глубине щука на платнике щука на спиннинг щука на течении щука над травой щука пассивна щука перед нерестом щукарь щуку в кряжнике щучий коряжник щучий платник щучий сезон щучий сплав щучьи коряжники як зловити окуня як зловити судака як зловити щуку Як спіймати окуня як спіймати окуня взимку як спіймати осіннюю щуку як спіймати судака Як спіймати судака та щуку як спіймати хижака як спіймати щуку як спіймати щуку весною «FishingStock Team»