Введите Ваш логин и пароль:
Введите Ваши данные:
CAPTCHA

Пароль должен быть не менее 6 символов длиной.

Отзыв:

Наши эксперты


баннер на акции
За щукою на початку весни

За щукою на початку весни


Здається, дочекалися закінчення холодів і початку повноцінної риболовлі по відкритій воді. Безумовно, березень-місяць далеко не завжди виходить весняним (морози, сніг, лід), але в останні роки все-таки можна говорити, що з настанням календарної весни не є проблемою знайти рідку воду і віддатися улюбленій справі. Для мене це ловля щуки на спінінг. Чи й варто нагадувати, що цьогорічна аномально тепла зима багато в чому весну нагадувала уже в січні.
 

Спінінг на початку весни – не найперспективніше, на перший погляд, заняття, проте бувають моменти, коли риболовля виходить настільки яскравою і результативною, що ніякої осінній жор і близько не зрівняється. Цього не відчути, звичайно, якщо сидіти вдома в очікуванні тепла.


Як відомо, на початку весни нерест у щуки. Десь раніше, десь пізніше, але наш улюблений об'єкт лову дає потомство. Гуманно рибалити у цю пору? Вважаю, що рибалка доречна завжди, якщо це не заборонено законом і правилами. З одного боку, піймавши і тут же відпустивши рибу, шкоди екосистемі не нанесеш. З іншого боку, там, де є правильні рибалки, браконьєрів помітно менше. З третьої – щука, зайнята безпосередньо ікрометанням, навряд чи зверне увагу на нашу приманку, так що тут ми майже застраховані.
Отож, вирушаючи на риболовлю в березні, краще себе налаштувати відразу, що ситуація може складатися, як завгодно нестандартно і непередбачувано. І різка зміна рівня води, і її каламутність, і затоплені береги, і дорога розкисла – все це легко в змозі перекреслити плани. Але це рання весна, дитинко, тут сентименти ні до чого.


Якщо з приходом весни стан водойми мало змінюється у порівнянні із зимовою порою, то з великою впевненістю можна діяти за «зимовим сценарієм», орієнтуючись на затоки, прибережні тиховоддя та інші місця, де хижакові комфортно перебувати. Втім у більшості своїй прихід весни істотно змінює водойму, та стає каламутною і повноводною. І чим більше зміни, тим складніше спіймати рибу. Але безвихідних ситуацій навіть зараз немає. Було б наше бажання. Проаналізувавши свій досвід багатьох весняних сезонів, поділюся з колегами власними висновками і напрацюваннями.Де шансів мало?Ясна річ, що заздалегідь і впевнено спрогнозувати, де буде риба, а де ні, вкрай проблематично, проте саме для початку весни, як не дивно, прогноз виявляється найточнішим. Для початку представлю список тих риболовних місць, де б я не рекомендував витрачати свої час і сили.
1. Місця, де течія досить стрімка, а прозорість води залишає бажати кращого.
2. Неглибокі затоки, що мають значну площу і розташовані відносно далеко від річки.
3. Затоплені ділянки, котрі примикають до річки лугів або лісу, де глибина не перевищує метр і дуже багато місць, де б хижак міг сховатися.
4. Озера і кар'єри, що мають з'єднання з великою водою виключно в період паводку.


5. На водоймах без течії ділянки з максимальною глибиною, розташовані біля дамб та інші аналогічні місця, по суті, ще з зимовими умовами.
6. Ділянки річок або ставків, де з берега видніються поплавці сіток та інші браконьєрські знаряддя.
7. Місця, де відсутня глибина, а головне – немає зміни рельєфу і розташованих поблизу ям.Де варто затриматися?Виключити малоперспективні ділянки з розгляду – лише частина справи. Куди більш важливо – розуміти, де може перебувати, готова до клювання щука? Наведу перелік найбільш ймовірних, на мій погляд, місць стоянки і полювання хижака.


1. Ділянки, де озера з'єднуються з річкою, поповнюючись не тільки водою, але і «свіжою» рибою.
2. Межі каламутної і прозорої води, що знаходяться головним чином біля країв тиховодь.
3. Затоки та інші прилеглі до річки ділянки з середніми глибинами і перемінним рельєфом дна, де влітку у водоростях жила щука.
4. Місця з'єднання двох рукавів річки, впадіння струмків і микрорічок, що утворюють легку муть на вході, але не є джерелом відвертого бруду і шкідливих скидів.
5. Ділянки прибережного очерету, з краю котрого глибина складає близько двох метрів, а русло розташована відносно недалеко.
6. Місця з явним кордоном між стрімким русловим потоком і тихою водою прибережних мілководь.
7. Затоки і всякого роду «кишені» у берегової лінії, яких щука залюбки трималася і влітку, і взимку.
8. Корчі на мілководді, а часом і єдине затоплене дерево з розлогими гілками і товстим стовбуром.
9. Верхів'я ставків і водосховищ, де навіть у березні спостерігається деякий прогрів води, а на дні є залишки старої вирубки, пеньки і подібне.


Принципово спочатку весни рибалка може мати справу з трьома типами щуки:
1) хижачки, які тільки готуються до нересту і зовсім не проти поповнити свій запас енергії;
2) щуки, які в даний момент нерестяться і навряд чи звертають увагу на приманки, хіба тільки для того, щоб відігнати непроханого гостя;
3) екземпляри, що віднерестилися і поступово «включаються» в звичний ритм життя.


Природно, категорії 1 і 3 помітно більш цікаві, на них я і орієнтувався. Незважаючи на те, що всі три типи ранньовесняної щуки сильно відрізняються звичками і апетитом, як я не старався, а не знайшов індивідуального підходу до кожного типу. Бути може, це пояснювалося ще й тим, що нерестова пора у щуки – досить затяжна і не має чітких часових меж. Так якась частина популяції раніше починає ікромет, якась – пізніше, комусь потрібен тиждень, щоб прийти в себе, а деякі особини «хворіють» усі три. До того ж терміни нересту на кожній водоймі можуть зміщуватися. Загалом, я сповідую свого роду універсальний підхід до лову щуки, віддаючи перевагу або джиг-лові, або твічінг. Залежно від цього і визначаюся з подальшими діями.ДжигУ мене ранньовесняний джиг займає 70-80% рибалок. Але не можна стверджувати, що повну перевагу в ефективності він має перед іншими варіаціями спінінга. Швидше це питання особистих уподобань. Загалом, джигом я ловлю і на глибоких місцях (що очевидно), і на мілких, де, здається, виключно воблери виступлять фаворитами.


Джигуючи на неглибоких акваторіях, застосовую максимально легкий комплект снастей і відповідні монтажі. Де немає течії, а глибина до 2 м, вантажки використовую зазвичай не більше 6 г, деколи ще менше. У разі лову на ставках в прибережних ділянках, можу і зовсім ставити "чебурашки" 2-4 г з крихітними приманками 2,5-3 дюйми. На таких мізерних вантажках, до речі, вже необов'язково «вистукувати» звичні ступінчаті проводки. Часом достатньо плавної хвилеподібної анімації в придонному горизонті, щоб щука помітила і відреагувала.
Навесні нерідко руслова частина річки також дарує результативну риболовлю. Та й тут зустрічаються частіше екземпляри гідні фото. Зазвичай русло актуальне для облову в ті моменти, коли лід зійшов, але вода ще не помутніла і рівень її залишився на зимовій позначці. У березні таке дуже часто спостерігається. Швидше за все, щука зараз тільки готується до нересту і поки полює.


Далі буде…

Рубрика:  Советы экспретов

Рубрики


баннер на каталог

Узнайте первыми о публикации новых отчётов

Календарь

Облако тегов

;жерех All-range PE X4 Amigo Amigo 110SP antem Assassin 80F Bait Breath Bait Breath bugsy Bait Breath Curly Grub Balance 72SP Battle Whip Battle Whip BW-TR77M BeTanCo Bitstream Booby Booby 50F Buffet FF50 Bugsy Bugsy 3" Bys Craw Curly Grub Curly Tail Dandy 70SP Dandy 90SP E.T. Shad Egi-Metal Fatty Minnow Fatty Minnow 70 SP Fish Curly Fish Tail Fish Tail Ringer Fish Tail Shad FishingStock FishingStock Team FishingStock Барабой соревнование Furious Intech G-Soul X4 Upgrade Hydro Jack 50F Intech Intech All-range Intech Exseed PE X-8 Intech Furios Intech Furious Intech Shock Leader Intech Turborib Invision Invision Ice Line LB Minnow LB Minnow 80SP Long Heel Mebius Megabite Megabite Balance 72SP Megabite Booby50F Megabite Fatty Minnow Megabite hydro Jack 50F Megabite Mystic Mosya Needle Ninja Noike Noike Ninja Noike Ninja 2" OneUp Shad Rush Craw Samba Samba 100SP Samba 400SP Sawamura Sawamura OneUp Shad Seaguar Shad Tail Shad Tail Slim Sizon Sl-Remix Sl-Remix 4" Slim Curly Slim Shad T.T. Shad T.T. Shad 2.8" Tackle House Bitstream SMD 95S Tackle House Bufet trout Trout Cup Troutmania 2017 TT Shad Turborib UFL UFL 2017 UFL 2018 Vahfook Vanfook various reborn Virtual Craw Yamaga Blanks Yamaga Blanks 65Ti Yamaga Blanks 83TZ Yamaga Blanks BLC76TZ Yamaga Blanks BLC83Tz YGK Cherum Ambercord SG YGK G-Soul X4 Upgrade yGK Upgrade активна щука апрельский спиннинг ареа-ловля Артемовка балансиры Белые камни береговая рыбалка береговий спінінг бесклевье блесна блиц-рыбалка бой жереха большая вода бровка быстрины бычки в коряжнике на силикон и воблеры варианты весенний спиннинг весенняя рібалка весна весною за судаком весняний спінінг весняний судак виброхвост виброхвосты виды воблером воблер воблер-дайвер Воблери міноу воблеры воблеры Megabite воблеры минноу воблеры-поверхностники Вовкове Вовковое озеро водохранилище возобновить клев волеры волочение впечатления все для рыбалки выбор выбор катушки Выбор снасти выбор спиннинга Выставка FishingStock глиссеры глкбоководные крэнки глубина глубоководные крэнки глухозимье голавль голавль на спиннинг горбатовка горбачи Грунь-Ташань дальняя дистанция дамба декабрь джиг джиг-ловля джиг-спиннинг для начинающих для новичка Днепр Днепродзержинское дождь Донец жара жерех жерех и окунь в мае жерлицы За весняним окунем За окунем восени за судаком в августе за судаком восени за щукой за щукой с лодки за щукоц за щукою восени заливы замечания замечания и выводы запрессингованные места зима зимний джиг зимний омут зимний спиннинг зимний твичинг зимняя рыбалка зимняя рыбалка жерлицы зимова риболовля Зимовий джиг зимовий спінінг зимой со льда змагання золото инертная щука Кайфовое местечко как поймать как поймать пассивного хищника как поймать плотву как поймать речную щуку как поймать судака на рака Как поймать щуку ранней весной Каменское Камплица карподром жуки катушки для джига катушкиб шнуры класификация коли щука не клює команда короткая рыбалка коряги коряжник котел край русла краснопавловка Кременчугское Кременчугское вдхр. Кременчугское водохранилище кренки крєнки крупная щука крупные экземпляры крупный окунь крэнк крэнки Кубок кубок содружества кубок Украины Кубок Украины 2016 кубок Харькова кубок чемпионат лайт легкие приманки лед ледостав леска Intech леска YGK Cherum Ambercord SG летние минноу летний спиннинг летний судак летняя жара летняя рыбалка лето лето 2016 лето-осень Лисица Алексей літня риболовля Лов весняної щуки лов воблерами лов окуня лов хижака лов щуки ловля в заливах ловля в коряжнике ловля в мае на воблеры ловля в тени ловля в тенистых местах ловля весной судака на сапиннинг ловля воблерами ловля возле водорослей ловля возле ямы ловля голавля ловля голавля в мае ловля голавля летом ловля горбача в толще ловля джигом весной ловля жереха ловля карпа со льда ловля крупой щуки ловля леща ловля на балансиры ловля на балансиры щуку ловля на воблери ловля на микроджиг ловля на мормышку леща ловля на мормышкуб подледная рыбалка ловля на рака ловля окуня ловля окуня в октябре ловля окуня в сентябре ловля окуня в толще ловля окуня и судака ловля окуня и щуки ловля окуня летом ловля окуня осенью ловля осенней щуки ловля плотвы ловля плотвы со льда ловля с берега ловля с дамбы ловля с лодки ловля со льда ловля спиннингом ловля спиннингом в предзимье ловля спиннингом летом ловля спиннингом на раков ловля спиннингом на реке Псел ловля спиннингом щуки ловля судак и щуки осенью ловля судака ловля судака в июле ловля судака в корягах ловля судака в марте ловля судака весной ловля судака и жереха ловля судака и щуки Ловля судака і окуня восени ловля судака на большой воде ловля судака на пруду ловля судака осенью ловля у берега ловля форели ловля хищника в июне ловля хищника в марте ловля хищника в тени Ловля хищника зимой ловля хщника ловля щуи ловля щуки ловля щуки в июле ловля щуки в корчах ловля щуки в корягах ловля щуки в коряжнике ловля щуки в мае ловля щуки в ноябре ловля щуки в оттепель ловля щуки в сентябре ловля щуки в траве ловля щуки в холода ловля щуки весной ловля щуки и голавля ловля щуки и окуня ловля щуки и судака ловля щуки і судака ловля щуки летом ловля щуки на комерчесском водоеме ловля щуки на мелководье ловля щуки на реке ловля щуки на Северском Донце ловля щуки на спиннинг ловля щуки осенью Ловля щуки осенью с лодки ловля щуки ранней весной ловля щуки с лодки Ловля щуки спінінгом ловля язя на спиннинг лодка лодочная рыбалка лодочный турнир лучшие приманки лучший виброхвост лучший крэнк лягушки май майский джиг малая глубина малознакомая местность март мелкие приманки мелкий виброхвост мертвый твичинг места места ловли микроджиг микроколебалки минноу мироджиг міноу мнение мои рыболовные ошибки мои шнуры мормышка мормышка Intech мутная вода На Десне на зимних точках на малознакомой местности на мелководье на Псле наблюдения наблюдения автра наблюдения и опыт новинака новинка Новинка от Bait Breath новичку на заметку новый водоем новый шнур ноябрь о снастях обзор обзор крэнков обзор топ-крэнков озера. переде ледоставом. твичинг озеро окуневый котел Окунь Окунь біля дна окунь в марте окунь в ноябре окунь в сентябре окунь взимку окунь и судак в июне окунь на мормышку окунь на спінінг окунь с поверхности окунь у березні окунь у поверхности окунь-горбач окуня опыт опыт и мысли автора опыт и наблюдения опыт и практика осеннее похолодание осенние озера Осенние Печенеги 2016 осенние приманки осенний окунь осенний спиннинг осенний судак осення пора осенняя ловля щуки осенняя река осенняя рыбалка осенняя щука осень Осінній спінінг осінній спінінгб зимовий спінінг осінній твічинг осіння щука осінь Оскол-2017 Оскольский окунь 2017 особенности ловли особенности ловли окуня особенности рыбалки особенности спиннинга от автора отзыв отзывы открытый и закрытый монтажи отличная рыбалка отличный улов оттепель отчет отчет с рыбалки охота за жерехом охота за клыкастым в сентябре охота за судаком охота за трофеем очень уловистая приманка пасивна щука пассивная щука перемены Печенеги Печенежский окунь плавная подача платник платники плотва плотва на мормышку победа победы поверхностная ловля поганий кльов подбор подбор массы огрузки подготовка к рыбалке подледная рыбалка подтянуть стаю поздняя зима поздняя осень поимка щуки и жереха поиск поиск судака попперы посленерестовый клев ппредзимняя пора правильная снасть практика предзимняя пора предзимье преимущества приманка-новинкаб съедобная резина приманки приманки Intech приманки для судака проводки проводки в зимнем спиннинге проводки раков прочные снасти пруд пруд Fish Curly пруд-охладитель прудовая щука прудовой судак Псел пьедестал. Спиннинг 2019 равномерная проводка рак раки ранневесенний спиннг ранневесенняя оттепель ранневесенняя щука Ранняя весна расцветка воблеров река рекомендации рекомендации для новичка рекорд речной лайт речной омут речной сплав речной троллинг риболовля риболовля в холодну пору ріка ріка Псел річкова щука ровное дно руслова брівка русловая щука рыбалка рыбалка в мороз рыбалка в январе рыбалка для души рыбалка на водохранилище рыбалка на реке рыбалка на реке Псел рыбалка с лодки рыбалка со льда рыбалка со спиннингом рыболовные ситуации рыболовный спорт свинец или вольфрамб достоинста Северский Донец секреты семейный отдых сентябрь серебро Сизон Олег силикон Силиконовые бычки Силиконовые раки силікон ситуации на рыбалке слаг слаги слаго-виброхвост снасти снасти для микроджига Снасть на окуня снасть на щуку снвсти со спиннингом за щукой советы советы и практика советы и рекомендации советы из практики советы начинающим советы по выбору советы. рекомендации соревнование соревнованиеб Горбатовка соревнования соревнования по форели Софіївка спиннинг спиннинг в августе спиннинг в апреле спиннинг в конце осени спиннинг в мае спиннинг в марте спиннинг весной спиннинг весной и летом спиннинг для джига спиннинг для микроджига спиннинг летом спиннинг на реке спиннинг осенью спиннинг с лодки спиннинговая ловля спиннинговая рыбалка спиннинговые удилища спиннингс лодки спіймати окуня Спінінг з човна спінніг влітку сплав сплав по річці спогади спортивный спиннинг сто щук ступенька судак судак в августе судак в корягах судак в мае судак в ноябре судак весна спиннинг места ловли судак весной судак возле русла судак и окунь в декабре судак на спиннинг судак осенью судак спиннинг приманки проводки судак та щука взимку судака судаковая рыбалка судаковая снасть супер виброхвост супер-приманка схемы ловли схемы ловли спиннингом съедобка съедобные черви съедобный рак тактика поиск твистер твистеры твичинг Твічинг восени тень Терновая тест тест новинок тест нового шнура тест приманок тестирование тестирование приманок топ-приманка топ-проводки в микроджиге топ-пятерка крэнков точка для прицеливания травянистое мелководье травянистые мелководья три пути по бесклевью троллинг турнир турнир L. Baits уловистые места универсальная снасть универсальные приманки фаворит летнего сезона фестиваль фидер финал флюорокарбон флюорокарбоновый поводок форелевый турнир форель хищник Bait Breath холодная вода хороший клев чемпионат Чемпионат Украины чемпионат Харькова чемпионство черви чистая вода шнур шнур 2016 шнуры щука щука в декабре щука в кувшинке щука в октябре щука в траве щука взимку щука возле ямы щука и окунь в августе щука микроджиг Bait Breath Fish Tail Furious Intech Yamaga Blanks 83Tz щука на ледяном мелководье щука на малой глубине щука на платнике щука на спиннинг щука на течении щука над травой щука пассивна щука перед нерестом щукарь щуку в кряжнике щучий коряжник щучий платник щучий сезон щучий сплав щучьи коряжники як зловити окуня як зловити судака як зловити щуку Як спіймати окуня як спіймати окуня взимку як спіймати осіннюю щуку як спіймати судака Як спіймати судака та щуку як спіймати хижака як спіймати щуку як спіймати щуку весною «FishingStock Team»