Введите Ваш логин и пароль:
Введите Ваши данные:

Пароль должен быть не менее 6 символов длиной.

Отзыв:

Наши эксперты


баннер на акции
Як спіймати більше за усіх

Як спіймати більше за усіх


Чесно кажучи, не люблю я таких голосних заголовків, як у цьому блозі, тому зазвичай не тицяю курсором на подібний «розводняк». Згоден, реалії сьогодення вперто вимагають, окрім тривіально-обіцяючих слів у титулці, ще й підсилити роботу фотографією оголеної симпатичної леді. Тоді й перегляди посипляться, мов алергія після відра клубними. А що там за примітивною оболонкою сховане, то уже й не важливо. Стоп, друзі!


На сторінках найстарішого рибальського блогу країни – fishingstock.ua/blogs за кожною оболонкою ховається зміст і його автори роблять усе можливе, аби він виявився максимально глибоким, повним та корисним. Отож, як спіймати більше за усіх?
Березень – пора сумнівних перспектив для спінінгіста, проте є цікаві варіанти як по щуці, так і по окуню з судаком. Умови? Лід на річках розтанув, рання весна, вода далека від криштальної прозорості та й рівень її вище за літній. Щука ось-ось йде на нерест, а окунь з судаком про це серйозно задумуються.

Біля берега
Вже не один сезон в першій половині весни я стикаюся з ситуацією, коли навіть щука (про окуня й говорити годі) буквально "влипає" у берегову лінію і клює не далі метра-двох від прибережних заростей. У чому причина? Біля берега менша глибина, а значить – вода тепліша й чистіша. На дні є природні місця для засідки. Тут збирається для нересту дрібнота або ж просто після зими відновлює сили.


Чи є зараз щука біля берега? Це нескладно перевірити, обловивши 5-6 цікавих прибережних точок. Дуже часто, якщо умови біля берега хижака влаштовують, той зміщується туди масово і цілком виразно демонструє бажання клювати.


Ніколи не підходжу близько до води, оскільки чітко усвідомлюю, що злякати своєю присутністю рибу, котра стоїть майже біля ніг, простіше простого. Пара коротких закидань для перевірки, і тільки тоді можна розташуватися зручніше, підійшовши до води. Далі перевіряю прибережні ділянки та точки, що межують з очеретом чи іншими аномаліями. А вже далі вирішую, варто чи ні робити дальнє закидання.
По щуці найкращими приманками вважаю активні силіконки без відверто агресивної гри. Приміром, Intech Turborib, Slim Shad, Bait Breath Sl-Remix, E.T. Shad пречудово підходять для вказаних задач. А ось
 для окуня знадобиться уже пасивка, де Fish Tail та Ringer – давні лідери мого і не тільки хіт-параду.
Крім того, буває, вже ранньою весною я практикую твічинг дрібними воблерами-міноу. З одного боку, щука зараз далека від повноцінної своєї форми, і навряд чи поженеться за великою здобиччю, а з іншої – лов біля берега припускає використання легкого комплекту снастей. Схиляюся до плаваючих або нейтральної плавучості воблерів із заглибленням не більше метра і завдовжки 50-80 мм. Серед таких відзначив би Megabite LB Minnow 60sp, Balance 72sp, Stream 70sp, Fatty Minnow 70sp.


При тому, що риболовля виходить ходовою і необхідно немало змінити точок, з темпом проводки квапитися не варто. Хижак нині далеко не на кожні наші дії ведеться, особливо, якщо ті занадто швидкі і динамічні. Загалом, анімую приманку повільно, не гребуючи тривалими паузами (3-5 с) біля найцікавіших місць. Практично не роблю дальніх закидань, навіть якщо берегова лінія дозволяє обловити однією проводкою відразу 20-30 метрів прибережної ділянки. Зачеп чи пучок трави, протягнутий на гачку поблизу риби, точно не краща передумова для успіху.


Коли на середнього розміру (десь 3 дюйми) приманки риба не реагує, беремо до рук мікроджиг. Це завжди надпотужна зброя на ближній дистанції. Ключову роль відвожу твістерам і слагам розміром 2,5". Стандартна огрузка (2-3 г), флюорокарбоновий повідець та Turborib, Micro Grub, Bugsy, Fish Tail та інше – перевірена річ. Часто обходжуся плавною хвилеподібною проводкою без торкань дна, але в придонному горизонті. Інколи виходить половити «вприглядку», що, безумовно, неймовірно допомагає зрозуміти поведінку і бажання місцевої щуки. Тут без поляриків ніяк.У затоках
Недаремно щукарі вважають затоки і подібні до них тиховоддя чи не найнадійнішим для лову місцями весною. В умовах ранньовесняної "кави з молоком" іноді тільки тут і можна щось спіймати. У разі лову "по площах", тобто без конкретної прив’язки до чогось, я запасаюся терпінням, але не застряю довго на одному місці. Якщо затока дійсно велика, подумки ділю акваторію на декілька секторів, які по черзі перевіряю. Коли площа, де можливо зачаїлася щука по-справжньому величезна, відразу ж і без жалю виключаю ті місця, віри в які менше всього. Припустимо: біля берега мілко, немає водоростей і пусто? Це прямий сигнал приманку не доводити до самих ніг, а може й зовсім це місце пропустити.


Зазвичай без коливань і сумнівів віддаю перевагу активному силікону – твістерам або віброхвостам. Аби все-таки визначити приманку-фаворита, стараюся після кожних 20-30 хвилин безуспішних намагань робити зміну. Добре, що хоч з проводками просто. У двох з трьох випадків "сходинка" з плавними підкиданнями і затяжними паузами поза конкуренцією.На руслі
У моїй практиці неодноразово мали місце ситуації, коли навіть в умовах весняної каламуті і високої води найкращі результати були саме в районі русла. Так відбувається, на мій погляд, в ті періоди, коли рівень води знижується і водойма приходить у більш-менш звичний свій стан. Тим не менше останні рибальські сезони все більше говорять, що наприкінці зими та на початку весни руслова частина ріки неймовірно перспективна і там спробувати щастя однозначно варто.


Крім того, зараз маршрути переміщень зграй білі неминуче й багаторазово перетинають русло. Це, думається мені, і є головна причина того, чому щука й решта хижаків не в одних лише затоках навесні клюють. Є припущення, що на тиховоддях щука більше відпочиває, а ось на течію виходить, щоби кимось поласувати. Взагалі, при видимості під водою хоч би 20-30 см на руслі вже можна мати успіх.


У зв'язку із сказаним логічно припустити, що саме великі приманки могли би бути найбільш затребуваними, проте на практиці все ті ж силіконки довжиною 3-4" найстабільніше працюють. Це пов'язано, підозрюю, ще й з тим, що дуже важливою вимогою є швидка доставка монтажу до дна, при цьому проводка не повинна мати різкі підкидання і швидкі падіння. Навіть при ловлі судака подібна агресія – сумнівна річ.


Навесні навіть на руслі у разі наявності активної риби важлива все та ж розміреність і монотонність дій рибалки. Не забуваємо, що вода зовсім не кристально чиста, тому приманку щуці неминуче доведеться атакувати "на випередження". Давно ще запримітив, що коли в затоках і інших неглибоких місцях з тихою і прозорішою водою клювань немає, велика вірогідність, що успіх нас чекає якраз на руслі або біля його країв. Зазвичай глибини 3-4 метри найбільш "обіцяючі", але нерідко і на 2-ох метрах відбуваються клювання.


Колеги, усім здоров’я та рибальського щастя!

Рубрика:  Советы экспретов

Рубрики


баннер на каталог

Узнайте первыми о публикации новых отчётов

Календарь

Облако тегов

;жерех «FishingStock Team» All-range PE X4 Amigo Amigo 110SP antem Assassin 80F Bait Breath Bait Breath bugsy Bait Breath Curly Grub Bait Breath Egg Tail Shad Balance 72SP Battle Whip Battle Whip BW-TR77M BeTanCo Bitstream Booby Booby 50F Buffet FF50 Bugsy Bugsy 3" Bys Craw Curly Grub Curly Tail Dandy 70SP Dandy 90SP E.T. Shad Egi-Metal Fatty Minnow Fatty Minnow 70 SP Fish Curly Fish Tail Fish Tail Ringer Fish Tail Shad FishingStock FishingStock Team FishingStock Барабой соревнование Furious Intech G-Soul X4 Upgrade Hydro Jack 50F Intech Intech All-range Intech Exseed PE X-8 Intech Furios Intech Furious Intech Shock Leader Intech Turborib Invision Invision Ice Line LB Minnow LB Minnow 80SP Long Heel Mebius Megabite Megabite Balance 72SP Megabite Booby50F Megabite Fatty Minnow Megabite hydro Jack 50F Megabite Mystic Mosya Needle Ninja Noike Noike Ninja Noike Ninja 2" OneUp Shad Rush Craw Samba Samba 100SP Samba 400SP Sawamura Sawamura OneUp Shad Seaguar Shad Tail Shad Tail Slim Sizon Sl-Remix Sl-Remix 4" Slim Curly Slim Shad T.T. Shad T.T. Shad 2.8" Tackle House Bitstream SMD 95S Tackle House Bufet trout Trout Cup Troutmania 2017 TT Shad Turborib UFL UFL 2017 UFL 2018 Vahfook Vanfook various reborn Virtual Craw Yamaga Blanks Yamaga Blanks 65Ti Yamaga Blanks 83TZ Yamaga Blanks BLC76TZ Yamaga Blanks BLC83Tz YGK Cherum Ambercord SG YGK G-Soul X4 Upgrade yGK Upgrade активна щука апрельский спиннинг ареа-ловля Артемовка балансиры Белые камни береговая рыбалка береговий спінінг береговий твічинг бесклевье Биг фиш блесна блиц-рыбалка бой жереха большая вода Бренд Raid бровка быстрины бычки бюджетные приманки в коряжнике на силикон и воблеры в тени деревьев варианты весенний спиннинг весенняя рібалка весна весною за судаком весняний спінінг весняний судак виброхвост виброхвосты виды воблером воблер воблер-дайвер Воблери міноу воблеры воблеры Megabite воблеры минноу воблеры-поверхностники Вовкове Вовковое озеро водохранилище возобновить клев волеры волочение впечатления все для рыбалки всеукраинские соревнования выбор выбор катушки Выбор снасти выбор спиннинга Выставка FishingStock глиссеры глкбоководные крэнки глубина глубоководные крэнки глухозимье голавль голавль на спиннинг горбатовка горбачи Грунь-Ташань дальняя дистанция дамба декабрь джиг джиг-ловля джиг-спиннинг джиговая рыбалка для начинающих для новичка Днепр Днепродзержинское дождь Донец Донная ловля жара жерех жерех и окунь в мае жерех на спиннинг жерлицы За весняним окунем за окунем За окунем восени за осінньою щукою за переднерестовою щукою За преднерестовой щукой за судаком в августе за судаком восени за хижаком після нересту за щукой за щукой с лодки за щукоц за щукою за щукою восени за щукою ранньою весною заливы замечания замечания и выводы запрессингованные места зима зимний джиг зимний омут зимний спиннинг зимний твичинг зимняя рыбалка зимняя рыбалка жерлицы зимова риболовля Зимовий джиг зимовий спінінг зимой со льда зловити окуня змагання золото золотые медали инертная щука Кайфовое местечко Как выбрать плетенку как поймать Как поймать жереха Как поймать летом щуку Как поймать окуня как поймать пассивного хищника как поймать плотву как поймать речную щуку как поймать сома на выползка как поймать судака как поймать судака и окуня Как поймать судака летом как поймать судака на рака как поймать щуку как поймать щуку в корягах как поймать щуку на ратлин Как поймать щуку на сплаве Как поймать щуку ранней весной Каменское Камплица карподром жуки катушки для джига катушкиб шнуры класификация коли щука не клює команда Команда FishingStock Team короткая рыбалка коряги коряжник котел край русла краснопавловка Кременчугское Кременчугское вдхр. Кременчугское водохранилище кренки крєнки крупная щука крупные экземпляры крупный окунь крэнк крэнки Кубок кубок содружества кубок Украины Кубок Украины 2016 кубок Харькова кубок чемпионат лайт легкие приманки лед ледостав леска Intech леска YGK Cherum Ambercord SG летние минноу летний окунь летний спиннинг летний спиннинг на большой воде летний сплав летний судак летняя жара летняя рыбалка лето лето 2016 лето-осень лещ на мормышку Лисица Алексей літний спінінг літній головень на спінінг літній спінінг літня риболовля Лов весняної щуки лов воблерами лов окуня лов хижака лов щуки ловля в заливах ловля в коряжнике ловля в мае на воблеры ловля в тени ловля в тенистых местах ловля весной судака на сапиннинг ловля воблерами ловля возле водорослей ловля возле ямы ловля голавля ловля голавля в мае ловля голавля летом ловля горбача в толще ловля джигом весной ловля жереха ловля жереха летом ловля з криги ловля карпа со льда ловля крупой щуки ловля летом на воблеры ловля леща ловля на балансиры ловля на балансиры щуку ловля на воблери ловля на микроджиг ловля на мормышку леща ловля на мормышкуб подледная рыбалка ловля на рака ловля на реке Ловля на спиннинг ловля окуня ловля окуня в октябре ловля окуня в сентябре ловля окуня в толще ловля окуня и судака ловля окуня и щуки ловля окуня летом ловля окуня на мормышку ловля окуня осенью ловля осенней щуки ловля плотвы ловля плотвы со льда ловля риби на мормишку ловля с берега ловля с дамбы ловля с лодки ловля со льда ловля сома ловля спиннингом ловля спиннингом в предзимье ловля спиннингом летом ловля спиннингом на раков ловля спиннингом на реке Псел ловля спиннингом щуки ловля спінінгом ловля судак и щуки осенью ловля судака ловля судака в июле ловля судака в корягах ловля судака в марте ловля судака весной ловля судака и жереха ловля судака и щуки Ловля судака і окуня восени ловля судака на большой воде ловля судака на пруду ловля судака осенью ловля у берега ловля форели ловля хижака ловля хищника в июне ловля хищника в марте ловля хищника в тени Ловля хищника зимой ловля хщника ловля щуи ловля щуки ловля щуки в июле ловля щуки в корчах ловля щуки в корягах ловля щуки в коряжнике ловля щуки в мае ловля щуки в ноябре ловля щуки в оттепель ловля щуки в сентябре ловля щуки в траве ловля щуки в холода ловля щуки весной ловля щуки и голавля ловля щуки и окуня ловля щуки и судака ловля щуки і судака ловля щуки летом ловля щуки на воблеры ловля щуки на комерчесском водоеме ловля щуки на мелководье ловля щуки на реке ловля щуки на Северском Донце ловля щуки на спиннинг ловля щуки осенью Ловля щуки осенью с лодки ловля щуки ранней весной ловля щуки с лодки Ловля щуки спінінгом ловля язя на спиннинг лодка лодочная рыбалка лодочный турнир лучшие воблеры лучшие приманки лучшие силиконки лучший виброхвост лучший крэнк лягушки май майская рыбалка майский джиг малая глубина малознакомая местность март медали мелкие приманки мелкий виброхвост мертвый твичинг места места ловли микроджиг микроколебалки минноу мироджиг міноу мнение мои рыболовные ошибки мои шнуры мормышка мормышка Intech мутная вода На Десне на зимних точках на малознакомой местности на мелководье на Псле наблюдения наблюдения автра наблюдения и опыт неожиданный сюрприз новинака новинка Новинка от Bait Breath новичку на заметку Новые силиконовые раки новый водоем новый шнур ночная рыбалка ноябрь о снастях О торговой марке Intech обзор обзор крэнков обзор Мегабайт обзор приманок Обзор судаковых приманок обзор топ-крэнков озера. переде ледоставом. твичинг озеро окуневый котел Окунь Окунь біля дна окунь в июне окунь в марте окунь в ноябре окунь в сентябре окунь взимку окунь и судак в июне окунь на мормышку окунь на поверхні окунь на спінінг окунь с поверхности окунь у березні окунь у поверхности окунь-горбач окуня описание воблеров Raid опыт опыт и мысли автора опыт и наблюдения опыт и практика осеннее похолодание осенние озера Осенние Печенеги 2016 осенние приманки осенний окунь осенний спиннинг осенний судак осення пора осенняя ловля щуки осенняя река осенняя рыбалка осенняя щука осень Осінній спінінг осінній спінінгб зимовий спінінг осінній судак осінній твічинг осіння щука осінь Оскол-2017 Оскольский окунь 2017 особенности ловли особенности ловли окуня особенности рыбалки особенности спиннинга особливості спінінга в червні особливості спіннінга літом от автора отзыв отзывы отзывы о шнурах открытый и закрытый монтажи отличная рыбалка отличный клев отличный улов оттепель отчет отчет с рыбалки охота за жерехом охота за клыкастым в сентябре охота за судаком охота за трофеем охота на жереха охота на трофея очень уловистая приманка пасивна щука пассивная щука перемены Печенеги Печенежский окунь підлідна риболовля плавная подача платник платники плотва плотва на мормышку победа победы поверхностная ловля поганий кльов подбор подбор массы огрузки подготовка к рыбалке подледная ловля подледная рыбалка подтянуть стаю поздняя зима поздняя осень поимка щуки и жереха поиск поиск судака попперы посленерестовый клев ппредзимняя пора правильная снасть практика предзимняя пора предзимье преимущества приманка-новинкаб съедобная резина приманки приманки Intech приманки виброхвосты приманки для судака проводки проводки в зимнем спиннинге проводки раков прочные снасти пруд пруд Fish Curly пруд-охладитель прудовая щука прудовой судак Псел пьедестал. Спиннинг 2019 равномерная проводка рак раки ракообразные ранневесенний спиннг ранневесенняя оттепель ранневесенняя щука Ранняя весна расцветка воблеров река рекомендации рекомендации для новичка рекорд речной лайт речной микроджиг речной омут речной сплав речной троллинг рибалка і спінінг риболовля риболовля в холодну пору ріка ріка Псел річкова щука ровное дно руслова брівка русловая щука рыбалка рыбалка в мороз рыбалка в январе рыбалка для души рыбалка на водохранилище рыбалка на жереха рыбалка на реке рыбалка на реке Псел рыбалка с лодки рыбалка со льда рыбалка со спиннингом рыболовные ситуации рыболовный спорт сборная области свинец или вольфрамб достоинста Северский Донец секреты семейный отдых сентябрь серебро Сизон Олег силикон Силиконовые бычки силиконовые приманки Силиконовые раки силікон силіконові приманки як зловити щуку влітку ситуации на рыбалке слаг слаги слаго-виброхвост снасти снасти для микроджига Снасть на окуня снасть на щуку снвсти со спиннингом за щукой советы советы и практика советы и рекомендации советы из практики советы начинающим советы по выбору советы. рекомендации соревнование соревнованиеб Горбатовка соревнования соревнования по форели Софіївка спиннинг спиннинг в августе спиннинг в апреле спиннинг в жару спиннинг в конце осени спиннинг в мае спиннинг в марте спиннинг весной спиннинг весной и летом спиннинг для джига спиннинг для микроджига спиннинг летом спиннинг на косе спиннинг на реке спиннинг осенью спиннинг с берега спиннинг с лодки спиннинговая ловля спиннинговая рыбалка спиннинговая рыбалка на реке спиннинговые удилища спиннингс лодки Спіймати весняного судака спіймати окуня Спіймати окуня у червні спінінг влітку Спінінг з човна Спінінг навесні спінінг ранньою весною спінінг у травні спінніг влітку сплав сплав по річці спогади спортивный спиннинг спортивный турнир сто щук ступенька судак судак в августе судак в корчах судак в корягах судак в коряжнике судак в мае судак в ноябре судак весна спиннинг места ловли судак весной судак возле русла судак и окунь в декабре судак на мелководье судак на спиннинг судак на спінінг судак осенью судак спиннинг приманки проводки судак та щука взимку судака судаковая рыбалка судаковая снасть супер виброхвост супер-приманка схемы ловли схемы ловли спиннингом съедобка съедобные черви съедобный виброхвост съедобный рак тактика поиск твистер твистеры твичинг Твічинг влітку Твічинг восени тень Терновая тест тест новинок тест нового шнура тест приманок тестирование тестирование новинок тестирование приманок топ-приманка Топ-приманки топ-проводки в микроджиге топ-пятерка крэнков точка для прицеливания травянистое мелководье травянистые мелководья три пути по бесклевью троллинг турнир турнир L. Baits уловистые места универсальная снасть универсальные приманки фаворит летнего сезона фестиваль фидер финал флюорокарбон флюорокарбоновый поводок форелевый турнир форель хит-парад приманок хищник Bait Breath хищник на глубине хищник на спиннинг холодная вода хороший клев чемпионат Чемпионат Украины чемпионат Харькова чемпионство Чемпіонат України черви чистая вода шнур шнур 2016 шнур для спиннинга шнуры щука щука в декабре щука в кувшинке щука в октябре щука в траве щука взимку щука возле ямы щука и окунь в августе щука микроджиг Bait Breath Fish Tail Furious Intech Yamaga Blanks 83Tz Щука н спінінг щука на воблери щука на джиг щука на ледяном мелководье щука на малой глубине щука на платнике щука на річці щука на спиннинг щука на спінінг щука на твічинг щука на течении щука над травой щука пассивна щука перед нерестом Щука у квітні щукарь щуку в кряжнике щуку на спінінг щуку на спінінг в корчах щучий коряжник щучий платник щучий сезон щучий сплав щучьи коряжники як зловити окуня як зловити судака як зловити щуку як зловити щуку влітку Як правильно твічингувати як правильно твічити Як спіймати головня Як спіймати окуня як спіймати окуня взимку як спіймати осіннюю щуку як спіймати судака Як спіймати судака та щуку як спіймати хижака як спіймати щуку Як спіймати щуку в корчах як спіймати щуку в мутній воді як спіймати щуку весною як спіймати щуку на твічинг як спіймати щуку перед нерестом японские воблеры