Введите Ваш логин и пароль:
Введите Ваши данные:

Пароль должен быть не менее 6 символов длиной.

Отзыв:

Наши эксперты


баннер на акции
Міфи і мормишка. Профі не читати

Міфи і мормишка. Профі не читати


Зимовий сезон 2020/21 лову з криги добігає свого завершення, бо весняне сонечко все більш настирно припікає на тверду воду, спонукаючи до того ж нас готувати уже літнє рибальське спорядження. Думаю, до середини березня цілком реально ще рибалити з криги, тож «пінгвіни» всіх країн, єднаймося і не здаваймося!


Даний блог присвячено ключовим епізодам підльодного лову на мормишку і задуманий він, перш за все, для початківців та тих рибалок, хто не знайшов до кінця себе в премудростях зимового рибальства. Поділюся також думками про те, з якого розумного мінімуму снастей і знань, варіантів гри мормишки та іншого слід почати, аби комфортно і результативно ловити з перших виходів на кригу. Таке, до речі, цілком реально.
Як підібрати снасть?


Коли правильна одежа та взуття напоготові, час і про снасті подумати. Звичайно, без порад та підказок бувалого колеги важко обійтися, проте й самому варто бути попередньо підкованим. Отож нам знадобиться зручний вудильник (я користуюся «балалайками» з довжиною хлиста близько 15 см). Потрібна в міру міцна, але і не занадто товста волосінь. Для початку хай це буде 0,1 мм, бо відразу на трофеїв ми не націлюємося. Важливий чутливий кивок (зазвичай завдовжки 4-6 см), що обов'язково сумісний (тобто згинає кивок на кут 20-60 градусів) з конкретною мормишкою. Ну, і сама мормишка, котра зазвичай має масу 0,2-0,4 г та дозволяє досить швидко (але не каменем) опускати наживку (мотиля, як правило) на дно. Традиційно на гачок насаджують від однієї до трьох личинок, проколюючи тих за чорний край. Іноді має сенс насаджувати мотиля «кільцем» (проколювати з обох країв) або один раз упоперек тіла.
Міф про кивок
Хотілося б відразу розвіяти в деякому розумінні міфи про кивки, котрі нібито повинні мати чіткі пропорції і характеристики. Колись я теж вірив у те, що існують певні діапазони кутів вигину кивка, його довжин і товщини, при яких риба тільки й може клюнути. Немало побачивши (у спорті та поза його межами), можу сьогодні стверджувати, що кивок то є дуже індивідуальна річ.


Згідно моїх вподобань, при полюванні за окунем, йоржем і пліткою оптимальна довжина робочої частини кивка (те, що гнеться) 4-6 см Ширина кивка, якщо він має форму пластини – 2-4 мм Під вагою мормишки в повітрі кивок відбиває кут 30-50 градусів. Вирушаючи ж за лящем, підлящиком, та і за пліткою теж, слід розуміти, що у більшості своїй знадобиться більш плавна та розмірена гра, а це означає, що кивок краще взяти довший – 5-8 см, скажімо. Коли ми цілеспрямовано ловимо лящів, то й 10 см не є межею. А оскільки тут багато клювань відбувається на підйом, кивок краще навантажити суттєвіше – десь на кут 45-60 градусів.
Міф про мормишку
Мормишка хоч і центральний, начебто, елемент оснащення, проте не забуваємо, що саме на мотиля реагує риба, а не на шматочок вольфраму чи свинцю. Використовуючи наживку (мотиля зазвичай), ми концентруємо увагу риби головним чином на ньому, сама ж мормишка виконує більше функцію ліфта, котрий доставляє смаколики в лігво риби та забезпечує презентабельність меню. У зв'язку зі сказаним твердження навіть дуже авторитетних рибалок про те, що, скажімо, мормишка у вигляді «мурашки» призначена виключно для однієї риби або умов лову, а, скажімо, «крапля» – для іншої, вважаю позбавленими сенсу. Особисто я віддаю перевагу «краплі» при цьому зовсім не маю нічого проти, коли інший рибалка прив’язує інакшу форму мормишки, вірячи, що саме це принесе йому успіх. Для того цих варіацій і напридумували кмітливі розробники, аби нам було з чого обирати. Між іншим, мій улюблений колір по білій рибі – «золото» та «срібло», а ось по окуню – «мідь» або «золото».


Набагато важливіше при виборі мормишки її вага, діаметр, а ще гачок. Саме останній у разі поганої його якості або недостатньої міцності здатний перекреслити дуже багато зусиль та правильних речей. Перевіряємо якість гачка, і якщо маємо сумніви та видимі дефекти, без вагань робимо заміну.
Зазвичай, якщо рибалити на водоймах без течії, то оптимальний діаметр вольфрамової мормишки складає 2,5-3,5 мм, свинцевої ж – 4-5 мм. Як правило, маса цих мормишок не перевищує 0,4 г. Для лову ж на течії, куди я початківцям не радив би відразу відправлятися, мормишки можуть перевищувати 1 г.


Таким чином, у першому наближенні згодиться будь-яка форма мормишки, при цьому вольфрамові явно цікавіші. Зі свого боку можу порадити лінійку Intech Ice Jig, де представлено багато цікавого, якісного і недорогого.Міф про волосінь
Будь-які тонкощі при підборі снасті можуть не мати значення, якщо волосінь вибрана не відповідно. Головним чином це відноситься до тих рибалок, котрі для перестраховки ставлять надмірно грубу жилку. Новачкові, взагалі-то, розумно волосінь підібрати з запасом, проте без фанатизму однозначно. За моїм глибоким переконанням, для лову дрібної риби (до 200 г) більш ніж достатньо діаметру 0,9-0,1 мм. Для екземплярів 200-500 г, можна озброїтися діаметром 0,12 мм, а от коли в наших планах лящі від півкіла, то без певних навичок виважування руками з жилкою тонкіше 0,13-0,14 мм буде дуже складно. Дозволю собі дати пораду – зверніть увагу на Intech Invision Ice Line, Ice Khaki чи Galaxy. Ними я вже немало з успіхом рибалив та був присутнім особисто на випробуваннях міцності і діаметра в лабораторії. Там усе чесно.


Не забуваємо також: якщо тягнути рибу, як відро води з колодязя, то можна обірвати майже будь-яку волосінь. Тож краще відразу звикнутися з думкою, що підлідна риболовля – делікатний і інтелектуальний процес, де все відбувається по розуму та логічно.Гра мормишки?
Перше, що повинне заспокоїти новачка, так це те, що за великим рахунком з мотилем на гачку активна риба відреагує практично на будь-які коливання та гру. Хіба-що це буде імітація землетрусу чи цунамі у підводному світі. Від себе можу порадити наступні варіанти гри.
1. Плавно погойдуючи кивком з частотою 1-2 коливання за секунду, піднімаю мормишку від дна на висоту 30 см. На це витрачаю десь 10-15 секунд. Якщо полюю за плотвою, густірою чи лящем, часто в такому ж темпі мормишку опускаю вниз та іноді підіймаю на висоту до 1 метра. А ось для окуня і йоржа повільне опускання не особливо актуальне.


2. Аналогічно першому варіанту, але значно інтенсивніше (3-4 коливання за секунду) анімую наживку, підіймаючи її на висоту 30-40 см і потім різко опускаю донизу. Зазвичай такі агресивні коливання актуальні по активному окуню на невеликій глибині (до 3 м).
3. Плавно постукуючи мормишкою по дну, постійно утримую її в придонному горизонті (не вище 5 см від дна). Успішно таке працює по пасивному окуневі і плітці, яка, до речі, не втомлюється дивувати тонкощами своєї поведінки навіть у разі хорошого апетиту.


4. Плавно піднімаю мормишку на висоту до 20 см, по дорозі ритмічно постукуючи пальцем по вудильнику. При цьому через кожні 5 см зупиняюся, витримуючи паузу 2-3 сек. Такі своєрідні дії іноді дають просто феноменальний результат, коли риба в’яла та неголодна.
5. Дрібні, але досить часті коливання над самим дном без зміни горизонту, мов щось копошиться над ґрунтом. Це нерідко спрацьовує по будь-якій рибі, особливо у поєднанні з паузами.Прикормка?


Дуже коротко про те, як зібрати рибу під лункою. Для цього треба щось смачне для риби опустити під кригу. На корм реагує будь-яка риба і мотиль є ключовим варіантом. Якщо глибина до 4 метрів та нема течії, то мотиля можна сміливо кидати зверху. В противному випадку знадобиться кормушка. Біла риба добре реагує на різноманітні сипучі суміші, котрі утворюють хмару пилу і приємно пахнуть. Це можуть бути і панірувальні сухарі, але зараз в магазинах величезна кількість готових сумішей продається і цінник у них дуже гуманний. Лящ здорово реагує на горохову кашу і часто, змішана з мотилем, вона демонструє просто фантастичні результати. Суміш мотиля з сипучою сумішшю в будь-якій пропорції при ловлі білої риби працює завжди.


Звісно багато чого не вдалося розкрити та й не ставив за мету в одному блозі це зробити. Як буде цікаво, погортайте сторінки цього блогу, за роки моїх старань там багато інформації зібралося.
Яскравої і результативної усім риболовлі, дорогі колеги по щастю!


Рубрика:  Советы экспретов

Рубрики


баннер на каталог

Узнайте первыми о публикации новых отчётов

Календарь

Облако тегов

;жерех «FishingStock Team» All-range PE X4 Amigo Amigo 110SP antem Assassin 80F Bait Breath Bait Breath bugsy Bait Breath Curly Grub Bait Breath Egg Tail Shad Balance 72SP Battle Whip Battle Whip BW-TR77M BeTanCo Bitstream Booby Booby 50F Buffet FF50 Bugsy Bugsy 3" Bys Craw Curly Grub Curly Tail Dandy 70SP Dandy 90SP E.T. Shad Egi-Metal Fatty Minnow Fatty Minnow 70 SP Fish Curly Fish Tail Fish Tail Ringer Fish Tail Shad FishingStock FishingStock Team FishingStock Барабой соревнование Furious Intech G-Soul X4 Upgrade Hydro Jack 50F Intech Intech All-range Intech Exseed PE X-8 Intech Furios Intech Furious Intech Shock Leader Intech Turborib Invision Invision Ice Line LB Minnow LB Minnow 80SP Long Heel Mebius Megabite Megabite Balance 72SP Megabite Booby50F Megabite Fatty Minnow Megabite hydro Jack 50F Megabite Mystic Mosya Needle Ninja Noike Noike Ninja Noike Ninja 2" OneUp Shad Rush Craw Samba Samba 100SP Samba 400SP Sawamura Sawamura OneUp Shad Seaguar Shad Tail Shad Tail Slim Sizon Sl-Remix Sl-Remix 4" Slim Curly Slim Shad T.T. Shad T.T. Shad 2.8" Tackle House Bitstream SMD 95S Tackle House Bufet trout Trout Cup Troutmania 2017 TT Shad Turborib UFL UFL 2017 UFL 2018 Vahfook Vanfook various reborn Virtual Craw Yamaga Blanks Yamaga Blanks 65Ti Yamaga Blanks 83TZ Yamaga Blanks BLC76TZ Yamaga Blanks BLC83Tz YGK Cherum Ambercord SG YGK G-Soul X4 Upgrade yGK Upgrade активна щука апрельский спиннинг ареа-ловля Артемовка балансиры Белые камни береговая рыбалка береговий спінінг береговий твічинг бесклевье Биг фиш блесна блиц-рыбалка бой жереха большая вода Бренд Raid бровка быстрины бычки бюджетные приманки в коряжнике на силикон и воблеры в тени деревьев варианты весенний спиннинг весенняя рібалка весна весною за судаком весняний спінінг весняний судак виброхвост виброхвосты виды воблером воблер воблер-дайвер Воблери міноу воблеры воблеры Megabite воблеры минноу воблеры-поверхностники Вовкове Вовковое озеро водохранилище возобновить клев волеры волочение впечатления все для рыбалки всеукраинские соревнования выбор выбор катушки Выбор снасти выбор спиннинга Выставка FishingStock глиссеры глкбоководные крэнки глубина глубоководные крэнки глухозимье голавль голавль на спиннинг горбатовка горбачи Грунь-Ташань дальняя дистанция дамба декабрь джиг джиг-ловля джиг-спиннинг джиговая рыбалка для начинающих для новичка Днепр Днепродзержинское дождь Донец Донная ловля жара жерех жерех и окунь в мае жерех на спиннинг жерлицы За весняним окунем За окунем восени за осінньою щукою За преднерестовой щукой за судаком в августе за судаком восени за хижаком після нересту за щукой за щукой с лодки за щукоц за щукою восени заливы замечания замечания и выводы запрессингованные места зима зимний джиг зимний омут зимний спиннинг зимний твичинг зимняя рыбалка зимняя рыбалка жерлицы зимова риболовля Зимовий джиг зимовий спінінг зимой со льда зловити окуня змагання золото золотые медали инертная щука Кайфовое местечко Как выбрать плетенку как поймать Как поймать жереха Как поймать летом щуку Как поймать окуня как поймать пассивного хищника как поймать плотву как поймать речную щуку как поймать сома на выползка как поймать судака как поймать судака и окуня Как поймать судака летом как поймать судака на рака как поймать щуку как поймать щуку в корягах как поймать щуку на ратлин Как поймать щуку на сплаве Как поймать щуку ранней весной Каменское Камплица карподром жуки катушки для джига катушкиб шнуры класификация коли щука не клює команда Команда FishingStock Team короткая рыбалка коряги коряжник котел край русла краснопавловка Кременчугское Кременчугское вдхр. Кременчугское водохранилище кренки крєнки крупная щука крупные экземпляры крупный окунь крэнк крэнки Кубок кубок содружества кубок Украины Кубок Украины 2016 кубок Харькова кубок чемпионат лайт легкие приманки лед ледостав леска Intech леска YGK Cherum Ambercord SG летние минноу летний окунь летний спиннинг летний спиннинг на большой воде летний сплав летний судак летняя жара летняя рыбалка лето лето 2016 лето-осень лещ на мормышку Лисица Алексей літний спінінг літній головень на спінінг літній спінінг літня риболовля Лов весняної щуки лов воблерами лов окуня лов хижака лов щуки ловля в заливах ловля в коряжнике ловля в мае на воблеры ловля в тени ловля в тенистых местах ловля весной судака на сапиннинг ловля воблерами ловля возле водорослей ловля возле ямы ловля голавля ловля голавля в мае ловля голавля летом ловля горбача в толще ловля джигом весной ловля жереха ловля жереха летом ловля з криги ловля карпа со льда ловля крупой щуки ловля летом на воблеры ловля леща ловля на балансиры ловля на балансиры щуку ловля на воблери ловля на микроджиг ловля на мормышку леща ловля на мормышкуб подледная рыбалка ловля на рака Ловля на спиннинг ловля окуня ловля окуня в октябре ловля окуня в сентябре ловля окуня в толще ловля окуня и судака ловля окуня и щуки ловля окуня летом ловля окуня на мормышку ловля окуня осенью ловля осенней щуки ловля плотвы ловля плотвы со льда ловля риби на мормишку ловля с берега ловля с дамбы ловля с лодки ловля со льда ловля сома ловля спиннингом ловля спиннингом в предзимье ловля спиннингом летом ловля спиннингом на раков ловля спиннингом на реке Псел ловля спиннингом щуки ловля судак и щуки осенью ловля судака ловля судака в июле ловля судака в корягах ловля судака в марте ловля судака весной ловля судака и жереха ловля судака и щуки Ловля судака і окуня восени ловля судака на большой воде ловля судака на пруду ловля судака осенью ловля у берега ловля форели ловля хижака ловля хищника в июне ловля хищника в марте ловля хищника в тени Ловля хищника зимой ловля хщника ловля щуи ловля щуки ловля щуки в июле ловля щуки в корчах ловля щуки в корягах ловля щуки в коряжнике ловля щуки в мае ловля щуки в ноябре ловля щуки в оттепель ловля щуки в сентябре ловля щуки в траве ловля щуки в холода ловля щуки весной ловля щуки и голавля ловля щуки и окуня ловля щуки и судака ловля щуки і судака ловля щуки летом ловля щуки на воблеры ловля щуки на комерчесском водоеме ловля щуки на мелководье ловля щуки на реке ловля щуки на Северском Донце ловля щуки на спиннинг ловля щуки осенью Ловля щуки осенью с лодки ловля щуки ранней весной ловля щуки с лодки Ловля щуки спінінгом ловля язя на спиннинг лодка лодочная рыбалка лодочный турнир лучшие воблеры лучшие приманки лучшие силиконки лучший виброхвост лучший крэнк лягушки май майская рыбалка майский джиг малая глубина малознакомая местность март медали мелкие приманки мелкий виброхвост мертвый твичинг места места ловли микроджиг микроколебалки минноу мироджиг міноу мнение мои рыболовные ошибки мои шнуры мормышка мормышка Intech мутная вода На Десне на зимних точках на малознакомой местности на мелководье на Псле наблюдения наблюдения автра наблюдения и опыт неожиданный сюрприз новинака новинка Новинка от Bait Breath новичку на заметку Новые силиконовые раки новый водоем новый шнур ночная рыбалка ноябрь о снастях О торговой марке Intech обзор обзор крэнков обзор Мегабайт обзор приманок Обзор судаковых приманок обзор топ-крэнков озера. переде ледоставом. твичинг озеро окуневый котел Окунь Окунь біля дна окунь в июне окунь в марте окунь в ноябре окунь в сентябре окунь взимку окунь и судак в июне окунь на мормышку окунь на поверхні окунь на спінінг окунь с поверхности окунь у березні окунь у поверхности окунь-горбач окуня описание воблеров Raid опыт опыт и мысли автора опыт и наблюдения опыт и практика осеннее похолодание осенние озера Осенние Печенеги 2016 осенние приманки осенний окунь осенний спиннинг осенний судак осення пора осенняя ловля щуки осенняя река осенняя рыбалка осенняя щука осень Осінній спінінг осінній спінінгб зимовий спінінг осінній судак осінній твічинг осіння щука осінь Оскол-2017 Оскольский окунь 2017 особенности ловли особенности ловли окуня особенности рыбалки особенности спиннинга особливості спінінга в червні особливості спіннінга літом от автора отзыв отзывы отзывы о шнурах открытый и закрытый монтажи отличная рыбалка отличный клев отличный улов оттепель отчет отчет с рыбалки охота за жерехом охота за клыкастым в сентябре охота за судаком охота за трофеем охота на жереха охота на трофея очень уловистая приманка пасивна щука пассивная щука перемены Печенеги Печенежский окунь підлідна риболовля плавная подача платник платники плотва плотва на мормышку победа победы поверхностная ловля поганий кльов подбор подбор массы огрузки подготовка к рыбалке подледная ловля подледная рыбалка подтянуть стаю поздняя зима поздняя осень поимка щуки и жереха поиск поиск судака попперы посленерестовый клев ппредзимняя пора правильная снасть практика предзимняя пора предзимье преимущества приманка-новинкаб съедобная резина приманки приманки Intech приманки виброхвосты приманки для судака проводки проводки в зимнем спиннинге проводки раков прочные снасти пруд пруд Fish Curly пруд-охладитель прудовая щука прудовой судак Псел пьедестал. Спиннинг 2019 равномерная проводка рак раки ракообразные ранневесенний спиннг ранневесенняя оттепель ранневесенняя щука Ранняя весна расцветка воблеров река рекомендации рекомендации для новичка рекорд речной лайт речной омут речной сплав речной троллинг рибалка і спінінг риболовля риболовля в холодну пору ріка ріка Псел річкова щука ровное дно руслова брівка русловая щука рыбалка рыбалка в мороз рыбалка в январе рыбалка для души рыбалка на водохранилище рыбалка на жереха рыбалка на реке рыбалка на реке Псел рыбалка с лодки рыбалка со льда рыбалка со спиннингом рыболовные ситуации рыболовный спорт сборная области свинец или вольфрамб достоинста Северский Донец секреты семейный отдых сентябрь серебро Сизон Олег силикон Силиконовые бычки силиконовые приманки Силиконовые раки силікон силіконові приманки як зловити щуку влітку ситуации на рыбалке слаг слаги слаго-виброхвост снасти снасти для микроджига Снасть на окуня снасть на щуку снвсти со спиннингом за щукой советы советы и практика советы и рекомендации советы из практики советы начинающим советы по выбору советы. рекомендации соревнование соревнованиеб Горбатовка соревнования соревнования по форели Софіївка спиннинг спиннинг в августе спиннинг в апреле спиннинг в жару спиннинг в конце осени спиннинг в мае спиннинг в марте спиннинг весной спиннинг весной и летом спиннинг для джига спиннинг для микроджига спиннинг летом спиннинг на косе спиннинг на реке спиннинг осенью спиннинг с берега спиннинг с лодки спиннинговая ловля спиннинговая рыбалка спиннинговая рыбалка на реке спиннинговые удилища спиннингс лодки Спіймати весняного судака спіймати окуня Спіймати окуня у червні спінінг влітку Спінінг з човна Спінінг навесні спінінг у травні спінніг влітку сплав сплав по річці спогади спортивный спиннинг спортивный турнир сто щук ступенька судак судак в августе судак в корчах судак в корягах судак в коряжнике судак в мае судак в ноябре судак весна спиннинг места ловли судак весной судак возле русла судак и окунь в декабре судак на мелководье судак на спиннинг судак на спінінг судак осенью судак спиннинг приманки проводки судак та щука взимку судака судаковая рыбалка судаковая снасть супер виброхвост супер-приманка схемы ловли схемы ловли спиннингом съедобка съедобные черви съедобный виброхвост съедобный рак тактика поиск твистер твистеры твичинг Твічинг влітку Твічинг восени тень Терновая тест тест новинок тест нового шнура тест приманок тестирование тестирование новинок тестирование приманок топ-приманка Топ-приманки топ-проводки в микроджиге топ-пятерка крэнков точка для прицеливания травянистое мелководье травянистые мелководья три пути по бесклевью троллинг турнир турнир L. Baits уловистые места универсальная снасть универсальные приманки фаворит летнего сезона фестиваль фидер финал флюорокарбон флюорокарбоновый поводок форелевый турнир форель хит-парад приманок хищник Bait Breath хищник на глубине хищник на спиннинг холодная вода хороший клев чемпионат Чемпионат Украины чемпионат Харькова чемпионство Чемпіонат України черви чистая вода шнур шнур 2016 шнур для спиннинга шнуры щука щука в декабре щука в кувшинке щука в октябре щука в траве щука взимку щука возле ямы щука и окунь в августе щука микроджиг Bait Breath Fish Tail Furious Intech Yamaga Blanks 83Tz Щука н спінінг щука на воблери щука на джиг щука на ледяном мелководье щука на малой глубине щука на платнике щука на річці щука на спиннинг щука на спінінг щука на твічинг щука на течении щука над травой щука пассивна щука перед нерестом Щука у квітні щукарь щуку в кряжнике щуку на спінінг щуку на спінінг в корчах щучий коряжник щучий платник щучий сезон щучий сплав щучьи коряжники як зловити окуня як зловити судака як зловити щуку як зловити щуку влітку Як правильно твічингувати як правильно твічити Як спіймати головня Як спіймати окуня як спіймати окуня взимку як спіймати осіннюю щуку як спіймати судака Як спіймати судака та щуку як спіймати хижака як спіймати щуку Як спіймати щуку в корчах як спіймати щуку весною як спіймати щуку на твічинг японские воблеры